„Gazele Biznesu” dla Polskiej Żeglugi Morskiej

paź 31, 2012 | PŻM

GazelaBRedakcja dziennika „Puls Biznesu” nominowała Polską Żeglugę Morską do prestiżowego wyróżnienia „Gazela Biznesu 2012”. Wyróżnienie przyznawane jest od trzynastu lat i w tym roku to właśnie Polska Żegluga Morska znalazła się – zdaniem gazety – w gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw.

Zaproszenie do grona najlepszych polskich firm redakcja „Pulsu Biznesu” kieruje do przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach (2009-2011) odnotowywały stały przyrost wpływów oraz w tym samym okresie przynosiły zyski. Kryterium te spełniła Polska Żegluga Morska, chociaż wspomniane lata to czas kryzysu finansowego i gospodarczego na całym świecie.  PŻM jako firma, będąca od 61 lat na międzynarodowym rynku żeglugowym, w ostatnich trzech latach nie tylko odnotowywała zyski, ale również dynamicznie rozwijała swój potencjał przewozowy. W tym okresie do floty armatora weszło  siedemnaście nowych statków, tworzących wiele nowych miejsc pracy dla polskich marynarzy.
Nominacja do tytułu „Gazeli Biznesu” to dla Polskiej Żeglugi Morskiej wyróżnienie i potwierdzenie faktu, że w obecnych trudnych warunkach działania, sprawnie zarządzana i dysponująca fachowymi kadrami firma może zachować trend stałego i dynamicznego wzrostu.

Krzysztof Gogol
Doradca dyr. nacz. PŻM