GAZ-SYSTEM otwarty na dialog i pozyskanie nowych partnerów w realizacji Baltic Pipe

sie 21, 2017 | Polskie nowości

gazsys

GAZ-SYSTEM jest firmą strategiczną dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Jest podmiotem odpowiedzialnym zarówno za realizację strategicznie ważnego projektu Baltic Pipe oraz, za pośrednictwem należącej do GAZ-SYSTEM spółki Polskie LNG, za funkcjonowanie i  rozbudowę Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Specjalne seminarium dla obecnych i przyszłych kooperantów

Już 12 września podczas Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w Gdańsku będzie można wziąć udział w specjalnym seminarium, dotyczącym łańcucha kooperantów GAZ-SYSTEM w budowie morskiej infrastruktury energetycznej. Udział w seminarium będzie bezpłatny dla wszystkich wystawców i zwiedzających BALTEXPO 2017 (link do rejestracji zwiedzających – na dole artykułu). Ponadto podczas trzech dni targów będzie można nawiązać kontakt i uzyskać kompleksową informację na temat planowanych działań GAZ-SYSTEM na stoisku firmy.

– Zależy nam na terminowej i sprawnej realizacji budowy gazociągu podmorskiego. (…) Już w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace geofizyczne i środowiskowe na Morzu Bałtyckim. Pozwolą one ustalić dokładny przebiegu trasy gazociągu – mówi Tomasz Stępień, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM. 

GAZ-SYSTEM przygotowuje się do realizacji projektu Baltic Pipe, który połączy norweskie źródła gazu ziemnego z rynkami krajów Europy Środkowej oraz regionu bałtyckiego poprzez zintegrowanie systemów przesyłowych Norwegii, Danii oraz Polski. Projekt Baltic Pipe składa się z kilku części: gazociągu tzw. złożowego, prowadzącego z systemu norweskiego na Morzu Północnym do punktu odbioru w systemie duńskim (lub istniejącej infrastruktury złożowej w Danii), rozbudowy istniejących zdolności w duńskim i polskim systemie przesyłowym oraz podmorskiego gazociągu międzysystemowego, biegnącego z Danii do Polski.

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Jednym z partnerów tegorocznej edycji targów jest GAZ-SYSTEM, zaś kwestie offshore oraz technologii paliwowych są jednymi z najbardziej widocznych wątków tematycznych zbliżającej się imprezy.

Usprawniona rejestracja zwiedzających

Zwiedzający BALTEXPO mogą uzyskać bezpłatne wejściówki nie tylko rejestrując się z użyciem formularza dołączonego do zaproszenia (swoimi pulami zaproszeń dysponują wystawcy BALTEXPO), tak jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji targów, ale także rejestrując się na dedykowanej stronie umożliwiającej samodzielne wygenerowanie identyfikatora.  Link do strony: https://baltexpo2017.evenea.pl