Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022

wrz 29, 2022 | Kalendarium

W programie znalazło się pięć paneli dyskusyjnych poświęconych różnym zagadnieniom, ale także wystąpienia gości honorowych czy prelekcje dotyczące m.in. wpływu sytuacji geopolitycznej na region Pomorza, przewidywań dla globalnej gospodarki na najbliższe lata, 100-lecia Portu Gdynia czy podsumowania ostatnich osiągnięć polskiego przemysłu stoczniowego.

– Forum stanowi miejsce wymiany poglądów i dyskusji dla osób związanych z szeroko rozumianym sektorem gospodarki morskiej. Miasto wspiera rozwój każdego biznesu, jednak obszar gospodarki morskiej jest nam szczególnie bliski, dlatego z radością organizujemy wydarzenie umożliwiające spotkanie specjalistów, które pozwala omówić najważniejsze wyzwania dla branży, sprzyja budowaniu dobrych relacji oraz być może zaowocuje nowymi projektami i kontraktami – podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Tegoroczne dyskusje skupiać się będą wokół pięciu bloków tematycznych:
1. Technologie Morskie
2. Porty Morskie
3. Logistyka Morska
4. Przemysł Jachtowy
5. Energia Odnawialna.

– Tematy do dyskusji szeroko konsultujemy zarówno w Polsce jak i za granicą. Chcemy, aby Forum Gospodarki Morskiej Gdynia było wiodącym w skali kraju i Europy miejscem biznesowych kontaktów dla przedstawicieli firm gospodarki morskiej, mediów oraz organizacji reprezentujących branże morskie. – mówi Sławomir Kalicki, prezes Inter Marine Sp. z o.o., lider i współorganizator Forum.

Szczegóły dotyczące agendy wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.forum.gdynia.pl.

Udział w Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022 może bezpłatnie wziąć każdy chętny, ale liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Swoją obecność należy potwierdzić poprzez wcześniejszą rejestrację na stronie Forum, która jest już dostępna: www.forum.gdynia.pl/rejestracja