Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018. Ruszyła rejestracja

wrz 3, 2018 | Polskie nowości

Gdynia Forum Gospodarki Morskiej 2017 fot Przemyslaw Kozlowski 005

Nowoczesne technologie kierunkiem rozwoju gospodarki morskiej na świecie i w Polsce to motyw przewodni tegorocznej edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.

Wystartowała rejestracja do Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018, uznawanego za najważniejsze w Polsce spotkanie praktyków i ekspertów sektora morskiego. Tegoroczne Forum poświęcone będzie wpływowi nowoczesnych technologii na rozwój branży morskiej w Polsce. W szczególny sposób zaakcentowana będzie w tym roku współpraca polsko-francuska. Tematyce komplementarności przemysłów stoczniowych obu krajów poświęcony będzie panel Przemysłów Morskich, do udziału w którym zaproszeni zostali francuscy partnerzy z branży. Swój udział w panelu potwierdzili przedstawiciele francuskiej izby przemysłowej producentów techniki morskiej GICAN (Groupement des Industries de Construction et Activités Navales), a także przedstawiciele francuskiego przemysłu okrętowego.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie profesor Jonathan Holslag (Vrije Universiteit Brussels, Brussels Institute of Contemporary China Studies), który wygłosi wykład poświęcony ekspansji gospodarczej Chin jako potencjalnego źródła zagrożeń dla krajów UE.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest najważniejszym w Polsce spotkaniem praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat to właśnie Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską. Ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej.

Forum powstaje w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. Stanowi to gwarancję, że poruszane zagadnienia odnosić się będą do najbardziej aktualnych kwestii, uwzględniając kluczowe zjawiska mające wpływ na gospodarkę światową i kierunki rozwoju gospodarki polskiej.

Tegoroczne Forum to sesja wspólna oraz cztery panele tematyczne tj.: „Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management”. Intencją organizatorów jest również skuteczne zaangażowanie młodego pokolenia i prezentacja możliwości zawodowych w branży morskiej. Służy temu współpraca z akademickimi kołami naukowymi, organizowane w formie wydarzeń towarzyszących wycieczki poznawcze do firm przemysłu morskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a także konkurs filmowy i dodatkowe seminarium poświęcone „Turystyce od morza”.

Forum odbędzie się w piątek, 12 października 2018 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja na stronie www.forum.gdynia.pl