Finał TSR 2013 – Rozpoczynamy!

lip 30, 2013 | Szczecin

1logotallshipZa kilka dni czeka nas wielkie żeglarskie święto. Oficjalne rozpoczęcie finału The Tall Ships Races odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia. Na Wały Chrobrego warto wybrać się jednak już w piątek, 2 sierpnia. Od rana dla mieszkańców i turystów zaplanowano szereg atrakcji, których nie można przegapić.

Już od piątku możemy spodziewać się pierwszych jednostek wpływających do Szczecina. Żaglowce i jachty od rana witane będą przez orkiestry.

O godz. 15.00 na scenie na Łasztowni odbędzie się pierwsza część koncertu „Szczecin z całego serca polecam_Ambasador”. Spośród muzycznych Ambasadorów naszego miasta tego dnia usłyszeć będzie można Baltic Neopolis Quartet wraz z Michałem Grobelnym, zespoły Listopad, Skambomambo, Chorzy i Big Fat Mama. Na scenie wystąpi także zwycięzca The Voice of Poland, Damian Ukeje.

Tego dnia nie zabraknie wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych. Na placu Adama Mickiewicza przez cały czas trwania finału dostępna będzie Strefa Dziecięca. W piątek gry, zabawy i występy na scenie dla wszystkich pociech rozpoczną się o godz. 16.00. Co czeka najmłodszych? W programie znalazły się m.in. Piracka, występy zespołów dziecięcych z DK Klub Skolwin, interaktywny program o tematyce żeglarskiej, Bajki Pana Brzechwy kompilacja wierszy Jana Brzechwy i piosenek z filmu Akademia pana Kleksa – w wykonaniu Jakuba Gwita. W strefie dziecięcej powstaną także wyspy tematyczne, a wśród nich : Wyspa Piratów, Wyspa Nauki i Techniki, Wyspa Małego Twórcy, Wyspa Muzyki i Teatru, Wyspa i Wyspa Gier.

Wydarzeniem dnia będzie wieczorny koncert Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej i zespołu Voo Voo. Artyści wystąpią na Scenie Głównej na Wałach Chrobrego godz. 21.00. W pierwszej części koncertu zabrzmią najpopularniejsze tematy zaczerpnięte ze światowej literatury muzycznej. W drugiej do filharmoników dołączy zespół Voo Voo, który zaprezentuje utwory z płyty „21”, w opracowaniu symfonicznym. Autorem niezwykle ciekawych aranżacji większości utworów na skład symfoniczny jest Mateusz Pospieszalski. Aranżacje te w połączeniu z rockową estetyką charakterystyczną dla Voo Voo, tworzą nową jakość kompozycji tego popularnego zespołu. Przy mikrofonie stanie Wojciech Waglewski – ikona polskiej sceny rockowej. Orkiestrę poprowadzi Michał Dworzyński – gorące nazwisko na światowej scenie dyrygenckiej.

W trakcie koncertu dźwiękom towarzyszyć będą wizualizacje przygotowane przez VJ PUHa, młodego grafika i filmowca, który od lat obecny jest na największych wydarzeniach multimedialnych w Szczecinie i kraju. Materiał video oparty będzie o fotografie Radka Kurzaja, przedstawiające kolejne etapy budowy nowej siedziby szczecińskiej Filharmonii – ikony miasta i wyróżnika wizerunkowego Szczecina.

Już od piątku od godz. 16.00 dla wszystkich odwiedzających teren zlotu na Łasztowni i Wałach Chrobrego dostępne będą Wesołe Miasteczka i Jarmark pod Żaglami.

Wszystko o szczecińskim finale TSR 2013

www.tallships.szczecin.eu

UM Szczecin