Dzień Otwarty na terminalu promowym w Gdyni

lip 2, 2012 | Stena Line

W miniony piątekSLine na terminalu promowym w Gdyni odbył się Dzień Otwarty Stena Line. Tego dnia prom Stena Spirit udostępnił swe pokłady zwiedzającym. Każdy mógł obejrzeć przestrzenie statku; również te na co dzień zamknięte dla pasażerów ‐ na przykład mostek kapitański. Prom odwiedziło 12 tysięcy osób.

W tym roku Dzień Otwarty był także okazją do świętowania 50-lecia Stena Line. Z tej okazji, dla wszystkich odwiedzających, przygotowano moc atrakcji. Największą popularnością cieszyły się warsztaty ekologiczne oraz możliwość pojeżdżenia na nietypowych rowerach. Gratką dla wszystkich miłośników muzyki był koncert Sylwii Grzeszczak, który przyciągnął grupę zagorzałych fanów, którzy śpiewali razem z nią! Po koncercie kolejka po autograf Sylwii Grzeszczak miała ok. 200 metrów.

Bezpłatne zwiedzanie statku w godzinach 10:00 – 18:00 było okazją nie tylko do zwiedzenia miejsc na co dzień zamkniętych dla pasażerów (na przykład mostka kapitańskiego), ale też było okazją by dowiedzieć się więcej o Szwecji, rejsach i samym podróżowaniu promem. Podczas imprezy przewodnicy i konsultanci Stena Line udzielali informacji o rejsach i o atrakcjach Skandynawii. Tego dnia czekały specjalne oferty w super cenach.

Na terminalu i na statku można było skorzystać z licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dzieci miały frajdę nie tylko z podziwiania wielkiego promu, ale także dzięki ze specjalnie dla nich zorganizowanych licznych atrakcji – mogły skakać na trampolinie, albo bawić się w statku pirackim. W czasie, gdy najmłodsi bawili się przy burcie statku, rodzice mogli skosztować szwedzkich specjałów, zrobić zakupy w sklepie na pokładzie, gdzie ceny kosmetyków i perfum niższe nawet o 20% od cen na lądzie, a nawet potańczyć w dyskotece C-View Bar i poczuć się jak podczas prawdziwego rejsu.

Agnieszka Nowakowska