Dzień Otwarty BCT już 13 czerwca

maj 28, 2015 | Bałtycki Terminal Konterenowy

1dzienotbctJuż po raz trzeci Bałtycki Terminal Kontenerowy otworzy swoje bramy i pokaże jak funkcjonuje, na co dzień niedostępny port morski. W tym roku, po raz pierwszy, część atrakcji przygotowywana jest wspólnie z ambasadą Republiki Filipin i ma pokazać bogatą kulturę oraz historię kraju, z którego wywodzi się właściciel BCT.

W ramach Dnia Otwartego przygotowane zostaną pokazy sprzętu używanego w Terminalu, operacji przeładunkowych i działania służb portowych. Będzie można zobaczyć z bliska a nawet wejść do kabiny dźwigów samobieżnych, reachstackerów, czy ciągników terminalowych. 

„Dzień Otwarty to znakomita okazja dla naszych pracowników, aby mogli pokazać swoim rodzinom i znajomym gdzie i jak pracują. Ale poprzednie edycje pokazały, że to święto całej Gdyni – miasta od początku swojego istnienia związanego z portem” –mówi Krzysztof Szymborski, prezes BCT. – „W tym roku postanowiliśmy zaakcentować fakt, że Bałtycki Terminal Kontenerowy jest jednym z 5 najważniejszych terminali filipińskiej grupy ICTSI. Dlatego też, z okazji Dnia Niepodległości Republiki Filipin postanowiliśmy zorganizować pokazy i atrakcje, które przybliżą zwiedzającym kulturę, tradycje i kuchnię tego azjatyckiego kraju.”

Poza tym, podobnie jak w ubiegłym roku pokazy działania przygotują Służba Celna i Portowa Straż Pożarna, będzie można również przyjrzeć się ich wozom i sprzętowi.  Przygotowane zostaną również liczne atrakcje dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna. Kolejne atrakcje są wciąż potwierdzane a ich pełna lista znana będzie na tydzień przed wydarzeniem.

Nie posiadającym własnego transportu BCT zapewnia specjalny autobus, który kursować będzie między Skwerem Kościuszki a Terminalem przez cały czas trwania imprezy.