Dwa samochodowce w MSR Gryfii

sie 8, 2016 | Polskie nowości

1abcmstfigryfia

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie trwają prace na dwóch samochodowcach KESS – Isar Highway i Weser Highway. 

Statki przypłynęły do stoczni na początku sierpnia. Isar Highway został zadokowany w doku nr 3, natomiast Weser Highway trafił na ponton P1. Obecnie na jednostkach prowadzone są prace związane z przeglądem układu napędowego w zakresie demontażu i inspekcji linii wałów i śrub okrętowych. Trwa także przegląd układu sterowego poszerzony o demontaż dwóch płetw i trzonów sterowych. Wykonywane są także standardowe prace związane z konserwacją kadłuba oraz liczne prace rurarskie i maszynowe w zakresie wymiany rurociągów oraz remontu pomp.

Isar Highway został wybudowany w 2000 r., zaprojektowany specjalnie do  żeglugi w małych portach. Statek wyposażony jest silne stery strumieniowe, które zapewniają mu wysoką manewrowość w wąskich miejscach. Weser Highway został zbudowany w 1994 r., charakteryzuje się podobnymi parametrami technicznymi jak Isar Highway. Oba statki mają prawie 100 m długości i 20,6 m szerokości

KESS jest jednym ze stałych klientów MSR Gryfii. W poprzednich latach stocznia wykonywała remonty klasowe na statkach: Schelde Highway, Isar Highway i Ems Highway. Rok temu stocznia wykonała na zlecenie tego armatora duży kontrakt – zamontowała skrubery do odsiarczania spalin na czterech samochodowcach: Elbe Highway, Thames Highway, Danube Highway i Seine Highway. 

 

Źródło: MSTFI