Dwa nowe statki dla Euroafrica Shipping Lines

wrz 23, 2015 | Euroafrica

1abcasiaborg

Szczeciński armator Euroafrica powiększył flotę o dwa drobnicowce, które będą wzmocnieniem dla Linii Afryki Zachodniej działającej od 1958 roku, operującej regularnie pomiędzy Europą Północną / Północno-Zachodnią oraz portami Afryki Zachodniej (Zatoka Gwinejska). Serwis ten obsługiwany jest przez uniwersalny tonaż przystosowany zarówno do przewozu towarów zjednostkowanych , jak i masowych.

Nowe statki to Asiaborg i Australiaborg mające po 143 m długości, 21,5 m szerokości, 9,69 m zanurzenia. Zostały przejęte od holenderskiego armatora Royal Wagenborg. Gotowość i wejście na morza i oceany planowane są na wrzesień i październik. Będą zawijać do afrykańskiego portu Abidjan, Tema, Lagos, Douala.

W skład floty wchodzi teraz 11 jednostek – pięć drobnicowców, dwa statki wielozadaniowe, jeden kontenerowiec i trzy promy. W ofercie firmy znajdują się przewozy konwencjonalnych ładunków drobnicowych, ładunków typu RORO (samochody ciężarowe, wagony kolejowe), a także rejsy pasażerskie na statkach towarowych.

 

MiO