Dni Morza czas zacząć!

cze 13, 2014 | Szczecin

1Dnimorza1Żaglowce, koncerty gwiazd, tradycyjny pokaz sztucznych ogni i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin, które dzisiaj się rozpoczęły.

W dniach 13-15 czerwca odbędzie się Szczecinie jedno z największych wydarzeń tego roku. Dni Morza _Sail Szczecin 2014 to impreza skierowana do wszystkich, dużych i małych, którzy uwielbiają świetną zabawę o morskim charakterze. W tym roku przygotowano mnóstwo atrakcji.

Główną atrakcją wydarzenia będą bez wątpienia żaglowce, których będzie ponad 30. przy szczecińskich nabrzeżach zobaczymy m.in. Dar Szczecina, Fryderyka Chopina, Eldorado, Kapitana Głowackiego, Zawiszę Czarnego i Baltic Beauty.

Wpłynięcie jednostek do Szczecina będzie można obserwować dziś koło godz. 18.30-19.00 oraz jutro do godz. 13:00. Chętni będą mogli zwiedzić stojące przy nabrzeżach jednostki a w pozostałe dwa dni wziąć udział w biletowanych mini-rejsach. Parada pożegnalna żaglowców odbędzie się w niedzielę 15 czerwca ok. godz. 17:00.

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdziemy m.in. Strefę Street Zone – czyli młodzieżową strefę rozrywek, na odwiedzających czekać będą symulatory 3D i 5D, strefa skate i fingerboard, warsztaty gry na bębnach afrykańskich ścianka wspinaczkowa Health Wall.

Na najmłodszych czekać będzie Strefa Dziecięca – czyli program rozrywkowy bogaty w spektakle interaktywne o przygodach małej syrenki, konkursy, gry i zabawy o tematyce morskiej. Na scenie wystąpią także zespoły dziecięce ze szczecińskich domów kultury, a w ramach Wyspy aktywności dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach naukowych, plastycznych i sportowych.

Na aktywnych czekać będzie Strefa Sportu, czyli zawody w piłkę nożną, pokazy akrobatyki czy zapasy sumo. Oprócz tego na odwiedzających czekać będzie jarmark, na którym będzie można nabyć niepowtarzalne przedmioty i spróbować smaków z różnych stron świata, wesołe miasteczko, zabawy, konkursy, aktywności sportowe a wieczorem koncerty.

W sobotę 14 czerwca około północy odbędzie się także tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Wydarzeniem, które będzie towarzyszyło Dniom Morza_Sail Szczecin 2014 będą koncerty „WAWA Live – Szczecin na żywo” z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. 14 i 15 czerwca, przed publicznością zgromadzoną na szczecińskich Wałach Chrobrego wystąpią Agnieszka Chylińska, Feel, Dawid Kwiatkowski, Red Lips, DJ Adamus z Adą Szulc oraz Loka i Maciej Maleńczuk.