Diamenty Forbesa oraz Gazele Biznesu dla ZMPG-a S.A.

mar 4, 2013 | Port Gdynia

1gazelaZarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. po raz kolejny znalazł się wśród Gazel Biznesu – najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw, których ranking redakcja „Pulsu Biznesu” opublikowała już po raz trzynasty. Wręczenie specjalnych dyplomów odbyło się podczas regionalnej gali 26 lutego 2013r. w hotelu Sheraton w Sopocie.

Ranking Gazele Biznesu  to coroczny ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu odbyła się w 2000 roku. W każdej edycji badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W tym roku weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2009-2010-2011.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. Ranking sporządzany jest co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz „Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki w Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

ZMPG-a S.A. znalazł się również wśród Diamentów Forbesa 2013. Wyróżnienie, w postaci dyplomu, przekazane zostało na ręce Prezesa Janusza Jarosińskiego podczas uroczystej Gali Forbesa, która odbyła się 27 lutego w Hotelu Hilton w Gdańsku.

Po raz siódmy redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z wywiadownią BISNODE (d.Dun and Bradstreet Poland) opracowała ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Pod uwagę brane były wszystkie przedsiębiorstwa posiadające REGON, które w roku 2011 osiągnęły przychód co najmniej 5 mln złotych, złożyły sprawozdania finansowe do Krajowego Rejestru Sadowego oraz spełniające inne kryteria Forbesa (więcej: http://www.diamentyforbesa.pl/).