Delegacja Republiki Indonezji z wizytą w resorcie gospodarki morskiej

sie 25, 2017 | Polskie nowości

res

Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglug śródlądowej oraz dyrektorzy departamentów: Współpracy Międzynarodowej, Edukacji Morskiej, Gospodarki Morskiej oraz Rybołówstwa spotkali się z delegacją parlamentarzystów Republiki Indonezji, członków indonezyjskiej komisji transportu i infrastruktury.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania przedstawicielom dyplomacji indonezyjskiej informacji o polskim przemyśle stoczniowym, portach, rybołówstwie i przetwórstwie ryb oraz o szkolnictwie wyższym w sektorze morskim.

Reprezentacja Republiki Indonezji wyraziła zainteresowanie informacją o polskich portach oraz ofertą polskich stoczni, szczególnie pod względem budowy tankowców oraz promów. W tym obszarze obie strony odnotowały największy potencjał do współpracy. Warto zaznaczyć, że w tych dniach delegacja Stoczni Nauta prezentuje się podczas targów morskich w Dżakarcie.

Po zakończeniu spotkania w ministerstwie, delegacja z Indonezji udała się w podróż do Gdańska, gdzie odbędzie się wizyta studyjna m.in. w Stoczni Remontowej Shipbuilding oraz w Porcie Gdańsk.

 

Biuro Prasowe MGMiŻŚ