Debata publiczna – ODRZAŃSKA DROGA WODNA

lis 19, 2014 | Polskie nowości

1uniarzeczna222W dniu 7.11.2014 r. na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się debata poświęcona Odrzańskiej Drodze Wodnej zrealizowano w ramach projektu Rady Interesantów Portu Szczecin pn. „UNIA RZECZNA – Odrzański Punkt Widzenia”.

Wśród uczestników byli przedstawiciele: administracji i towarzystw klasyfikacyjnych, samorządów terytorialnych, środowiska akademickiego, podmiotów gospodarczych oraz organizacji działających na rzecz Odry.

Celem debaty była Promocja żeglugi śródlądowej, jako ważnego komponentu nowoczesnego transportu w Unii Europejskiej. Dyskusja o Odrzańskiej Drodze Wodnej w europejskim systemie dróg wodnych. Prezentacja stanowisk, opinii, związanych z: modernizacją infrastruktury, Kanału Śląskiego oraz projektem Kanału Odra-Dunaj-Łaba. Dyskusja na temat gospodarczego użytkowania rzeki oraz ważnych dla ODW regulacji prawnych. Perspektywy rozwojowe miast nadodrzańskich. Prezentacja wyników rejsu badawczego „Odzieramy Odrę z Mitów”.

Spotkanie podzielono na trzy części. W pierwszej poinformowano o wynikach rejsu badawczego pn. „Odzieramy Odrę z Mitów”. W drugiej mowa była o infrastrukturze Odrzańskiej Drogi Wodnej. W trzeciej części przedmiotem debaty była gospodarka i prawo.

Poniżej wideorelacja ze spotkania „UNIA RZECZNA – Odrzański Punkt Widzenia”:

DEBATA część 1
https://www.youtube.com/watch?v=_zJwdyRa_Hs

DEBATA część 2
https://www.youtube.com/watch?v=kCcmHVR0O0c&list=UUqIK7WivWYrJONCyucbsDJg

DEBATA część 3
https://www.youtube.com/watch?v=YkDMauObzzQ&feature=youtu.be

DEBATA część 4
https://www.youtube.com/watch?v=3pXkRcT3VFM&feature=youtu.be

 

*Prezentowane w trakcie spotkania opinie są opiniami jego uczestników i nie należy ich traktować jako stanowiska (stanowisk) organizatorów: Rady Interesantów Portu Szczecin oraz Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem organizatorów spotkania jest stworzenie platformy dialogu, wymiany opinii, w sprawach istotnych dla rozwoju Pomorza Zachodniego.