DCT: Rekordowe tempo przeładunku

sie 28, 2013 | Deepwater Container Terminal DCT Gdansk

1dct12251W poniedziałek w terminalu DCT Gdańsk pobity został rekord tempa przeładunków kontenerów na tzw. feederach (statkach dowozowych, pływających na krótkich dystansach). W czasie 8-godzinnego rozładunku i załadunku MV Balkan, pływającego na trasie Gdańsk – Kłajpeda – Tallin, uzyskano średni wynik 39,6 ruchów kontenerów w ciągu godziny. Przeciętny wynik z ostatnich 6 miesięcy w DCT to 30 ruchów kontenerów w godzinę.

– Rekordowy wynik na MV Balkan pokazuje, że jesteśmy terminalem, który zapewnia najwyższą jakość usług nie tylko na połączeniach oceanicznych, ale także na połączeniach dowozowych. Cieszymy się z tak dobrej produktywności, gdyż to również dzięki niej nasi klienci postrzegają DCT Gdańsk jako ciekawą alternatywę dla tradycyjnie używanych portów północnoeuropejskich – powiedział nam Jędrzej Mierzewski, członek zarządu DCT ds. operacyjnych.

– Dziś, jak pokazują statystyki, DCT Gdańsk pod względem jakości i tempa pracy, a także poziomu zapewnianego bezpieczeństwa, jest wstanie skutecznie konkurować z najlepszymi portami starego kontynentu – dodał.

Oprócz trasy do Kłajpedy i Kalliningradu, feedery pływają z DCT także do następujących portów: Kaliningradu, Ust Ługi, Rygi, Kotki i St. Petersburga.

 

Źródło: Rynekinfrastruktury.pl