Dar dla szpitala „na Arkońskiej”

kw. 5, 2012 | Szczecin

dar2Fundacja „Pro Publico Mare” przekazała czek wartości 38 tysięcy złotych na poprawę jakości obsługi pacjentów korzystających z usług Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, przede wszystkim tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Ten niespodziewany i bardzo cenny dar serc, zgromadzony przez uczestników podczas 9 Balu Charytatywnego, który tradycyjnie organizowany jest przez Fundację w karnawale, jest jednocześnie bardzo miłym prezentem świątecznym przekazanym w tym czasie szpitalowi. To nie pierwszy tego rodzaju przekaz, jaki skierowała Fundacja. Dwa poprzednie adresowane były do Oddziałów Dziecięcych, w tym kardiologii dziecięcej.
Z ramienia Fundacji „Pro Publico Mare” czek przekazali prezes Kazimierz Nowotarski, w towarzystwie dar1dyrektora PŻM Pawła Szynkaruka i Piotra Waszczenki, dyrektora Unity Line. Zadowolenia z prezentu nie krył dyrektor szpitala „na Arkońskiej” dr Mariusz Pietrzak, który odebrał prezent w towarzystwie swojego zastępcy dr Grzegorza Kuliga i kierownika Zakładu Diagnostyki dr Adama Krzyształowskiego.

Tekst i zdjęcia: Piotr Baranowski

 

Na zdjęciu od lewej: dr M. Pietrzak, dyr. P. Waszczenko, inż. K. Nowotarski, dr. A Krzyształowski, dr G. Kulig, dyr. P. Szynkaruk