Cezary Sylwestrzak: Gospodarka morska wyszła z kryzysu

maj 21, 2012 | Szczecin

 

CezaryMorza i Oceany: – Jak minęła ostatnia kadencja? Co się udało załatwić a czego nie dla szczecińskiej gospodarki morskiej?

Cezary Sylwestrzak, przewodniczący Rady Oddziału Regionalnego KIGM:

– Dobrze. Gospodarka morska wyszła z kryzysu i dalej sobie dobrze radzi. Najważniejsza jest sprawa jedności środowiska, która została potwierdzona choćby w trakcie walki o VAT. Nasze główne bolączki zostały przekazane na spotkaniach, w których uczestniczyli politycy i samorządowcy. Jesteśmy w dobrych relacjach z urzędami; marszałkowskim, wojewódzkim i miejskim oraz najważniejszymi ośrodkami gospodarczymi polskiego wybrzeża.

Morza i Oceany: – Jakie tematy były najtrudniejsze do przeprowadzenia albo nadal występują i czy mają szansę powodzenia?

C. Sylwestrzak: – Najważniejszy temat to 12,5 dla toru wodnego   łączącego Szczecin z morzem. Temat bardzo perspektywiczny, ale jedyny, który  zapewni stały rozwój gospodarczy dla wszystkich gmin i firm leżących w dolnym   biegu Odry.

Morza Oceany: – Czy będzie Pan startował w wyborach i z jakim programem?

Cezary Sylwestrzak: Tak. Jeżeli chodzi o program, to tworzą go wszyscy członkowie organizacji. 

Morza i Oceany: – Jaka powinna być następna czteroletnia kadencja nowego kierownictwa   albo nadal pod Pana rządami?

Cezary Sylwestrzak: – Powtórzę się, środowisko powinno wyznaczyć dwa lub trzy priorytetowe zadania i wokół nich zebrać wszystkich w celu ich realizacji. Zapraszam również wszystkich do pracy w Naszej organizacji. W tym roku mija 10 lat od powstania  KIGM -u w naszym   regionie. i należałoby dalej ją   rozwijać .

Rozmawiał: Bogdan Tychowski