„Capri” przywiózł 77659 ton węgla do MTMG

lis 8, 2012 | Morski Terminal Masowy Gdynia

MTMG12W poniedziałek – 5 listopada br. – zawinął do MTMG – Morskiego Terminalu Masowego Gdynia kolejny olbrzymi masowiec m/v „Capri” o nośności 172,5 tysiąca DWT.  Jest to już ósma w tym roku tak duża jednostka, która przybiła do nabrzeża Holenderskiego. M/v „Capri” to statek typu „capesize” o długości 289 metrów, szerokości 45 metrów i o maksymalnym zanurzeniu prawie 18 metrów.

Przywożąc do gdyńskiej masówki 77659 ton węgla z Australii pobił dotychczasowy rekord m/v „Linda Fortune”, który w marcu br. przywiózł ponad 75 tysięcy  ton australijskiego węgla. Tym samym m/v „Capri” ustanowił nowy rekord wielkości shipmentu zarówno w dziejach MTMG, jak i w dotychczasowej historii całego Portu Gdynia.

Rozładunek tak dużej ilości węgla – ponad 77 tysięcy ton – będzie kolejnym praktycznym sprawdzianem możliwości sprzętu i załogi terminalu masowego.  Dzięki wysokiej wydajności przeładunkowej, sięgającej 22,5 tysięcy ton w ciągu doby, znacznemu skróceniu uległ czas obsługi statków, a tym samym pobyt statków w gdyńskim terminalu masowym. Rozładunek statków typu „panamax” w MTMG trwa teraz ok. trzech dób.

MTMG Sp. z o.o.