Bursztynowa Kaczka 2012 dla Zarządu Portu Morskiego Gdynia

paź 14, 2012 | Port Gdynia

KaczkaZMPGTradycyjnie w drugi piątek października odbyło się spotkanie biznesu morskiego Kaczka 2012. Uroczysta gala w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” ugościła w tym roku 2106 osób.

 

 

 

 

 

 

 

JJPodczas imprezy Krajowa Izba Gospodarki Morskiej w Gdyni po raz dwunasty uhonorowała wybrane kandydatury spośród zgłoszonych firm i instytucji z branży morskiej. W tym roku „Bursztynową Kaczkę” otrzymał Zarząd Morskiego Portu Gdynia za osiągnięcie w roku 2011 najwyższego w 90-letniej historii portu zysku netto w kwocie 95 mln zł, o 119 proc. wyższego niż w roku 2010 i drugiego co do wielkości w historii tej spółki wyniku przeładunków – 15,9 mln ton. Nagroda choć za osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku ma szczególne znaczenie dla portu właśnie teraz. Jej wręczenie zbiegło się z obchodami 90-lecia gdyńskiego portu, którego prezesem jest Janusz Jarosiński (na zdjęciu).

Oprócz nagrody głównej wręczono również wyróżnienia. Tradycyjnie były to „Bursztynowe Jajka”, które otrzymali Maersk Polska Sp z o.o., Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy oraz PCC International SA.