Bukmacherzy o tunelu. Kiedy można zarobić najwięcej?

maj 4, 2017 | Różne

2017 04 12 149201895310

Bukmacherzy chcą się zakładać o tunel w Świnoujściu. W jednej z firm można typować czy przeprawa łącząca wyspy Uznam i Wolin powstanie do końca 2022 roku.

Według bukmacherów bardziej prawdopodobne jest, że inwestycja będzie opóźniona niż oddana na czas. Jeśli postawimy złotówkę na to, że tunel będzie gotowy za pięć i pół roku i rzeczywiście tak będzie, to bukmacherzy wypłacą nam 2,50 zł. Jeśli zagramy na to, że inwestycja nie będzie gotowa do końca 2022 roku to za każdą postawioną złotówkę bukmacherzy wypłacą 1,40 zł. 

W piątek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk nie zadeklarował konkretnego terminu. Mówił, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będzie znany wykonawca inwestycji, a od tego czasu do zakończenia prac minie niecałe cztery i pół roku. 

– Mamy nadzieję, że wykonawca wyłoniony w przetargu przyspieszy te prace, ale 52 miesiące to naszym zdaniem maksymalny termin – powiedział Adamczyk. 

W piątek miasto i rząd podpisały umowy gwarantujące unijne dofinansowanie budowy tunelu. W sumie inwestycja ma kosztować ponad 900 mln zł.

 

 Źródło: radioszczecin.pl