Brittany Ferries ostrzega przed skutkami Brexitu

cze 29, 2016 | Polskie nowości

1abcbf8604199284 bb8db5400b z

Przewoźnik promowy Brittany Ferries opowiadał się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. Równocześnie ostrzegał przed możliwymi negatywnymi konsekwencjami wystąpienia UK z UE, widząc poważne zagrożenie zwłaszcza dla swobodnego przepływu osób. W tej sprawie napisał również list otwarty, w którym upublicznił swoje stanowisko przed referendum. 

Francuski operator podkreślił w nim, że firma powstała w UE i wewnątrz UE rozwinęła się i osiągnęła sukces.  

Operator promowy rozpoczął działalność jako spółka założona przez francuskich rolników, którzy widzieli możliwość eksportu swoich warzy na nowe rynki, w dniu w którym Wlk. Brytania dołączyła do EWG (Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej). 

Obecnie przedsiębiorstwo przewozi 2,5 miliona pasażerów i 200 000 pojazdów ciężarowych rocznie. Prowadzi 11 połączeń w czterech krajach: Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii oraz Hiszpanii. Jednakże 85% klientów to Brytyjczycy.

Brittany Ferries opowiadał się za pozostaniem w UE, jako że zasady przełamywania barier, swobodnego przepływu osób i ładunków oraz swobodnego przepływu handlu stanowią według przewoźnika fundament międzynarodowej działalności gospodarczej.  

Zdaniem operatora, po tym jak Wielka Brytania wyjdzie z UE, zostanie zachwiany zarówno swobodny przepływ osób jak i towarów. 

 

PROMY24.COM

www.promy24.com