Biurowiec Pazim 20 lat na topie

lis 6, 2012 | Szczecin

pazim2229 listopada mija dokładnie 20 lat od chwili otwarcia w Szczecinie pierwszego centrum biznesowego z prawdziwego zdarzenia. Od czasu inauguracji biznes w mieście przechodził wiele transformacji, a Centrum Pazim wielokrotnie zyskiwało uznanie jako wizytówka miasta.

Najwyższy budynek w mieście

Centrum Pazim to najwyższy budynek w mieście: wysoki na 83 m, razem z masztem antenowym mierzy aż 113 m. Wybudowany przez PŻM (Polską Żeglugę Morską) szybko stał się symbolem przedsiębiorczości w Szczecinie, wizytówką miasta, znacznie wyprzedzając epokę, w której powstawał. Wraz z jego oddaniem do eksploatacji na mapie Szczecina pojawił się reprezentacyjny kompleks biurowo-hotelowo-handlowy z bogatym zapleczem usługowym, a wraz z tym impuls do rozwoju centrum handlowego oraz bankowego wokół pl. Rodła.

Uznanie w konkursach

Od swojego powstania Centrum Pazim wielokrotnie zyskiwało uznanie. W konkursie „20latRP.PL” okrzyknięty został zwycięzcą w kategorii „obiekt – budynki / kreacje… które najmocniej zmieniły nasze małe ojczyzny”. W 1996 roku Pazim nadanu mu miano „mistera Szczecina”, laur Kuriera Szczecińskiego w plebiscycie „Budynek 50-lecia polskiego Szczecina” w kategorii obiektów użyteczności publicznej. Jako reprezentacyjna budowla jest m.in. tłem każdego wydania telewizyjnej Kroniki Szczecińskiej. Z lotu ptaka kształtem przypomina statek. Do dziś wieżowiec uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

Centrum dla biznesu

Centrum Pazim jest przystanią zarówno dla klienta instytucjonalnego, jak indywidualnego. Znajdziemy tu banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, punkt pocztowy, firmę kurierską, kawiarnie, klub nocny, Baltica Wellness & Spa czy też biuro podróży Unity Travel. Centrum biurowe łączy się bezpośrednio z Hotelem Radisson Blu. Lokalizacja zapewnia łatwość dojazdu, bliskość najważniejszych urzędów administracji miejskiej, wojewódzkiej i państwowej. Pazim poprzez wynajem przestrzeni biurowej (22 tys. m2 biur klasy A) i zapewnieniu optymalnych warunków działania umożliwia innym firmom optymalne warunki prowadzenie działalności.

Tamara Puszkin

607 262 669