Balticon S.A. buduje serwis kontenerów w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku

lis 13, 2015 | Polskie nowości

1abcbalticonkontenermor

Gdyński Balticon, lider na polskim rynku w serwisowaniu kontenerów morskich, kolejny raz w ostatnich latach rozszerza działalność w Gdańsku. Przedstawiciele spółki podpisali list intencyjny z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego na długoletnią dzierżawę 30 tys. m kw. gruntu w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL). Na obszernej działce budowany będzie nowy depot. Spółka zamierza także przenieść w to miejsce z Gdyni bazę transportową.

– Na naszych oczach Gdańsk staje się najważniejszym portem kontenerowym Morza Bałtyckiego. Na tej wizji zbudowaliśmy strategię, którą konsekwentnie realizujemy od blisko 9 lat – mówi Michał Magdziarz, wiceprezes zarządu Balticon S. A. – Przewidujemy, że ta, kolejna już w Gdańsku inwestycja, zostanie ukończona w przyszłym roku.

Plany rozwojowe Balticonu mają związek z trwającą od pierwszej połowy tego roku budową drugiego terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku. Zakończenie potężnej inwestycji za ponad 800 mln zł przewidywane jest na trzeci kwartał 2016 roku. Balticon co prawda już w zeszłym roku, kosztem ponad 6 mln zł, rozbudował swój obecny depot przy ul. Sucharskiego 7 w Gdańsku. Z analiz specjalistów tej spółki oraz informacji rynkowych wynika jednak, że kontenerów w Gdańsku będzie jeszcze więcej. W perspektywie najbliższych lat powierzchnie składowe, dostępne przy ul. Sucharskiego, mogą okazać się niewystarczające.

– Dla wielu linii żeglugowych Gdańsk jest już dziś centralnym portem, obsługującym wymianę towarową z Polską i innymi krajami z tego regionu. Umożliwia to terminal hub, lecz potrzebna jest także przestrzeń poza nabrzeżem. – podkreśla Michał Magdziarz. – Dodatkowy depot w Pomorskim Centrum Logistycznym położony będzie blisko terminalu kontenerowego oraz świetnie skomunikowany z drogami wylotowymi z Trójmiasta. Elementem współpracy z GARG jest też wynajęcie pomieszczeń biurowych w Gdańsku, do których już w lutym przyszłego roku przeniesiemy z Gdyni naszą siedzibę.

Balticon od lat utrzymuje pozycję polskiego lidera w serwisowaniu kontenerów, w tym chłodniczych. Spółka uruchomiła specjalistyczny warsztat naprawczy na terenie depotu w Gdańsku. Jednocześnie Balticon rozwija działalność sprzedaży i wynajmu kontenerów za pośrednictwem oddziałów w innych, polskich miastach, dla przykładu w Gdyni, Krakowie, Poznaniu i Szczecinie, ponadto za granicą, poprzez nowo otwarte biuro w Walencji w Hiszpanii.

 

Balticon S.A.