BALTEXPO 2017 – największy węzeł biznesowy środowiska morskiego

sty 9, 2017 | Polskie nowości

b 72

XIX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2017, które odbędą się w dniach 11-13 września 2017 r. w Gdańsku to doskonałe  forum do dyskusji i prezentacji wszelkich rozwiązań, wpływających na rozwój biznesu na Morzu Bałtyckim.

 W dobie globalizacji, rozwoju korytarzy transportowych, innowacji, cyfryzacji, najważniejszą rzeczą dla gospodarki jest integracja kompetencji, możliwości, zasobów. Dlatego ważne jest, aby wszyscy interesariusze biorący udział w przedsięwzięciach morskich i logistycznych mieli wspólny cel -rozwój biznesu.

Baltexpo, to najważniejsze wydarzenie integrujące całą gospodarkę morską i logistykę.  Będzie jedynym w swoim rodzaju miejscem spotkań portów, terminali portowych, armatorów, operatorów morskich, logistycznych, spedytorów, agentów i przede wszystkim gestorów ładunków.

Międzynarodowe środowisko pozwoli na wymianę doświadczeń, wiedzy i planów rozwojowych, co pozwoli obrać właściwy kierunek gospodarce morskiej. 

W trakcie konferencji, wielu  paneli i debat odbywających się w tym czasie odbędą się dyskusje  nad przyszłością portów bałtyckich, możliwości współpracy i wzajemnych korzyści, które bez udziału transportu intermodalnego, koordynacji wielu inwestycji, nie będą miały możliwości rozwoju. Gestorzy ładunków poznają możliwości i kompetencje jakie oferują operatorzy portowi, terminale, armatorzy. Całe wydarzenie stanowi  bardzo ważne budowanie  świadomości o roli wszystkich uczestników biorących udział w budowie i rozwoju łańcuchów dostaw.

Wszystkie drogi zaczynają się i kończą w portach morskich, dlatego też międzynarodowa współpraca i wzajemne zrozumienie jest podstawą do rozwoju biznesu około portowego i portowego. To jedyna okazja do wymiany tych doświadczeń, poglądów, przekazania ich środowisku biznesowemu, wszystkim przedsiębiorstwom  biorących w tym procesie udział. 

Nie ma logistyki bez innowacji, dlatego tak ważne jest przedstawienie najnowszych osiągnięć, produktów, usług, kompetencji, potencjału kooperacyjnego oraz  dyskusja  z czołowymi ekspertami  na tematy dotyczące możliwości wykorzystania tego potencjału w  portach morskich, śródlądowych, logistyce,  transporcie intermodalnym, jako głównych uczestników  w całym łańcuchu dostaw. 

Tematyka ta tradycyjnie towarzyszy targom BALTEXPO, które stanową wspaniałe miejsce  do wymiany doświadczeń całej branży morskiej Morza Bałtyckiego.

Baltexpo to jedyny w Polsce węzeł biznesowy, który skupia  partnerów biznesowych,  klientów,  kooperantów: importerów, eksporterów, inwestorów, terminale morskie i śródlądowe. Obecni są inwestorzy, firmy związane z ochroną środowiska, wykonawstwem robót budowlanych,  spedytorzy i agenci.

Przyszłość firm to  decyzje oparte na innowacyjnym, nowoczesnym spojrzeniu, to budowanie silnych, biznesowych relacji opartych na zaufaniu. 

Szeroko pojmowany  sektor TSL, przedstawiciele świata nauki, administracji rządowej i samorządowej oraz firm korzystających z transportu morskiego i śródlądowego do dystrybucji towarów w ramach globalnych łańcuchów dostaw są  nieodłącznym ogniwem rozwoju całej branży  morskiej. 

 

Więcej informacji znajda Państwo na www.baltexpo.ztw.pl