Arkadiusz Wójcik: „Rok 2012 zamknęliśmy z 28% wzrostem przychodów…”

lut 13, 2013 | Unibaltic

awMorza i Oceany: – Niedawno pożegnaliśmy rok 2012. Czy dla Unibaltic był on udany ? Jak przedstawiają się wyniki przewozowe?

Arkadiusz Wójcik Prezes Zarządu Unibaltic sp. z o. o. : – Rok 2012 dla Grupy Unibaltic należał do udanych, statki UNIBALTIC przewiozły w tym czasie o 30% więcej ładunków  niż w roku poprzednim, łącznie to ponad 1.000.000 ton. Rok 2012 zamknęliśmy z 28% wzrostem przychodów w porównaniu z rokiem 2011.

Morza i Oceany: – W tym roku firma obchodzi swoje 10-lecie istnienia na rynku usług transportu morskiego.  Co planujecie z tej okazji ?

Arkadiusz Wójcik : – Ten rok jest dla nas bardzo szczególnym rokiem, rokiem jubileuszowym. Unibaltic obchodzi 10-lecie istnienia firmy na rynku usług transportu morskiego.  Główne obchody Jubileuszu planujemy na 16 maja br. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, przeddzień tegorocznego Herring Szczecin,  ale szczegółów nie chcę na razie zdradzać. Honorowy patronat nad imprezą objęła Akademia Morska w Szczecinie i Związek Armatorów Polskich.  Z tej okazji także zorganizowaliśmy specjalny konkurs dla studentów Akademii Morskiej pn. Bądź Eko Zbuduj Statek, nagrodami w konkursie są m.in. staże w naszej firmie.

Morza i Oceany: – Mówi się, że najbliższy rok lub dwa lata, będą bardzo trudne dla gospodarki, w tym morskiej. Jaki plan działania w obliczu nadchodzącego kryzysu ma firma ?

Arkadiusz Wójcik : -Od wielu lat sukcesywnie działamy wg. założonej strategii i jak widać po roku 2012 sprawdza się ona dobrze.  Dokładnie pilnujemy kosztów i staramy się aby nasze jednostki miały stałe zatrudnienie. Oczywiście to nie wszystko, nieustannie szukamy nowych klientów i kontaktów.

Morza i Oceany: – Czy jesteście spokojni o kontynuację dotychczas realizowanych kontraktów?

Arkadiusz Wójcik : – Coraz więcej dużych koncernów kładzie nacisk na jakość, dlatego też robimy wszystko aby nasze usługi były na  jak najwyższy poziomie, aby nasi kontrahenci mieli pewność, że ich towar dotrze w miejsce przeznaczenia we wskazanym terminie. Ciągle dążymy do podnoszenia poziomu naszych usług. Duży nacisk kładziemy również na dobre utrzymanie techniczne naszych statków. Pomimo kryzysu nie szczędzimy środków na ten cel. W roku 2012 niemal 70% przewozów morskich wykonaliśmy w ramach stałych kontraktów z naszymi klientami. W obecnym roku poziom ten powinien utrzymać się co najmniej takim samym pułapie.

Morza i Oceany: – Czy firma myśli o inwestycjach w postaci zakupu nowych statków?

Arkadiusz Wójcik : Nasza strategia rozwoju, którą sukcesywnie wdrażamy już od 2007 roku zakłada przede wszystkich inwestycję w odnowę tonażu. Obecnie jesteśmy w przeddzień realizacji zakupu kolejnej jednostki, ale o tym nie chciałbym jeszcze mówić.

Dziękujemy
Redakcja Morza i Oceany