Akademia Morska w Szczecinie wspiera przygotowania do zlotu żaglowców The Tall Ships’ Races

kw. 25, 2013 | Akademia Morska Szczecin

AMSzczecinStudenci Akademii Morskiej w Szczecnie wezmą udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych na „Darze Młodzieży”. Ćwiczenia organizowane są w ramach przygotowań i przeszkolenia celem zapewnienia bezpieczeństwa na nabrzeżu na czas sierpniowych regat The Tall Ships’ Races.

W symulowanej akcji na statku zagrożonym pożarem weźmie udział 18 studentów III roku studiów Wydziału Nawigacyjnego (kierunek nawigacja, specjalność ratownictwo) AM w Szczecinie. Na żaglowcu „Dar Młodzieży” część studentów będzie symulowała obrażenia i uszkodzenia ciała i zostanie ewakuowana. Inni będą się „ratować” skacząc do wody w kombinezonach ratunkowych i aquatach. W okolicy Kapitanatu Portu usytuowane będą jednostki pomocy medycznej.

Akcją od strony lądu i wody kierować będą pracownicy Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego Akademii Morskiej w Szczecinie.

Celem ćwiczeń jest koordynacja łączności, przekazywania poleceń, współpracy m.in. pomiędzy Urzędem Morskim w Szczecinie, statkiem pożarniczym „Strażak 24” i jednostkami ratowniczymi.

W szkoleniu udział wezmą również m.in. jednostki Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz WOPR-u.

Ćwiczenia odbędą się w sobotę – 27 kwietnia br. o godz. 9.00,
w okolicach Kapitanatu Portu, ul. Jana z Kolna 9.