Adam Żołnowski Nowym CFO DCT Gdańsk

mar 18, 2013 | Deepwater Container Terminal DCT Gdansk

adamzolnowskiZ początkiem kwietnia DCT Gdańsk, przygotowując się do kolejnych faz rozwoju, powierzy funkcję Chief Financial Officer Adamowi Żołnowskiemu, dotychczas odpowiedzialnemu w spółce za strategię i relacje korporacyjne.

Adam znakomicie sprawdził się w roli stratega i doradcy Dyrektora Zarządzającego oraz akcjonariuszy spółki DCT Gdańsk. Poza realizowaniem bieżących zadań związanych z zarządzaniem finansowym firmy oraz dbaniem o jej dynamiczny rozwój Adam będzie odgrywał znaczącą rolę w kreowaniu strategii organizacji.

Przed rozpoczęciem kariery w DCT Adam był Dyrektorem w Pricewaterhouse Coopers odpowiedzialnym za sektor inwestycji zagranicznych. Zdobywał on swoje bogate doświadczenie zawodowe m.in. jako członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Dyrektor Generalny Urzędu Ochrony Konsumentów. Jest on autorem szeregu publikacji poświęconych ekonomii, inwestycjom zagranicznym i konkurencji.

Adam Żołnowski jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, a także University of Sussex. Ukończył on aplikację kontrolerską Najwyższej Izby Kontroli oraz Executive Management Program w Szwecji.
„Jestem wdzięczny za zaufanie, którym obdarzyli mnie akcjonariusze DCT. Będę pełnił funkcję CFO tak,  by firma rozwijała się w zrównoważony sposób, przynosząc zyski akcjonariuszom oraz korzyści pracownikom DCT Gdańsk, jak również regionowi Pomorza i Polsce” – komentuje Adam Żołnowski.