70-lecie Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim

cze 1, 2017 | Polskie nowości

70latsm

Z okazji 70-lecia przed budynkiem Akademii Morskiej uroczyście wciągnięto na maszt polską banderę. Po południu studenci i wykładowcy przemaszerowali ulicami miasta w asyście Kompanii Honorowej oraz Orkiestry Wojskowej.

Nasi naukowcy wspierają swoją wiedzą najważniejsze inwestycje w Polsce – przypomina Wojciech Ślączka, rektor Akademii Morskiej.

– Bierzemy czynny udział, szczególnie w pracach badawczych Ministerstwa Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej. Robiliśmy analizy nawigacyjne przy okazji budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Obecnie pracujemy nad nimi przy nowo projektowanym terminalu kontenerowym w tym mieście – wylicza Ślączka.

W ciągu dwóch lat Akademia Morska ma zamiar stać się Uniwersytetem Morskim – mówi Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

– Celem każdej uczelni jest bycie Uniwersytetem. Stawia to ją w zupełnie innym rankingu możliwości, funkcjonowania, przyszłości, edukacji i rozwoju. Dlatego też mocno wspieramy tę ideę i będziemy robić wszystko, aby doszła do skutku. Mam nadzieję, że stanie się to w przyszłym roku lub maksymalnie za dwa lata – zapowiada Gróbarczyk.

Główne obchody 70-lecia Akademii Morskiej odbywają się w Filharmonii Szczecińskiej. Podczas gali wręczona zostanie doroczna nagroda „Wilka Morskiego”, którą otrzyma Michał Czerepaniak.

 

Źródło: radioszczecin.pl