65 – lecie Zarządu Portu Szczecin i Świnoujście

paź 7, 2015 | Port Szczecin

1abc65lattytulowe

Zarząd Portu Szczecin i Świnoujście obchodzi 65-lecie swojego istnienia. W Filharmonii Szczecińskiej odbyła się uroczysta Gala podsumowująca działalność portu na przestrzeni lat.

Podczas wydarzenia zaprezentowano film promujący port z majestatycznymi ujęciami z powietrza, przedstawiający potencjał portu w Szczecinie i Świnoujściu, oraz jego ciągły rozwój. Organizator zadbał o wszystkie szczegóły i zapewnił gościom wiele atrakcji jak występ orkiestry oraz śpiewu Magdy Wilento w części kuluarowej. Nad całym wydarzeniem czuwało dwóch prowadzących, redaktor Baranik oraz aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, Michał Janicki rozbawiający gości do łez.

Gości na uroczystości powitał Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Portu Szczecin i Świnoujście, dziękując wszystkim zgromadzonym za przybycie, szczególne wyrazy wdzięczności skierował do pracowników portu i spółek portowych. Przedstawił pokrótce plany na przyszłe lata, dodając „W takim zespole, z taką determinacją jaką pracujemy uda nam się to wszystko zrealizować”.

Na Jubileuszu nie zabrakło znakomitych gości m.in. Doroty Pyć, podsekretarza stanu ds. gospodarki morskiej; Marka Tałasiewicza, wojewody zachodniopomorskiego; Jarosława Rzepy, marszałka województwa zachodniopomorskiego czy też Piotra Krzystka prezydenta miasta Szczecin.

Dorota Pyć opisała inwestycje, które zostały zrealizowane w obu portach na przestrzeni lat kończąc swoje przemówienie słowami „Chciałam serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę z ministrem infrastruktury i rozwoju, a w szczególności z ministrem właściwym do spraw gospodarki morskiej” – dodała – „Z okazji jubileuszu 65 lecia Zarządu Portu Szczecin i Świnoujście życzę Państwu dalszych sukcesów, wspaniałych perspektyw rozwojowych, pozyskiwania ważnych kontrahentów biznesowych co przyczyni się do ugruntowania portów w Szczecinie i Świnoujściu w czołówce najbardziej konkurencyjnych portów na Bałtyku i w Europie.”

Wojewoda, Marek Tałasiewicz odczytał list Ministra Skarbu Państwa, Andrzeja Czerwińskiego z najlepszymi życzeniami dla Zarządu Portu, wspominając że „Porty już dziś dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu, rozwiniętemu systemowi połączeń transportowych, jakości i ceny usług portowych są konkurencyjne i stanowią cenny punkt na gospodarczej mapie Polski. A w perspektywie najbliższych lat, dzięki jasno sprecyzowanej i sumiennie realizowanej wizji rozwoju, Szczecin i Świnoujście mają szanse stać się wiodącymi portami na południowym Bałtyku. „

„Życie Szczecina, życie gospodarcze naszego miasta było zawsze nierozerwalnie związane z wodą, z dostępem do morza i to bardzo często determinowało działalność władz miasta.” – oświadczył Piotr Krzystek, prezydent Miasta Szczecin. – „Chciałem w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przez 65 lat angażowali się w rozwój szczecińskiego portu, zarządu morskich portów jak i spółek, którzy zajmują się eksploatacją tego portu. „ – dodał.

Gratulujemy Zarządowi Portu Szczecin i Świnoujście 65 – lecia istnienia.

Zapraszamy do >Galerii zdjęć< 

 

1amorza i oceany PNG logo big