40–lecie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

kwi 20, 2016 | PŻB

1abc40leciepzb

Od kilku dni w Kołobrzegu trwają obchody 40-lecia PŻB. W hotelu Aquarius  odbyła się jubileuszowa Gala, będąca doskonałą okazją do wspomnień. W uroczystym przemówieniu prezes spółki, Piotr Redmerski przedstawił aktualną sytuację firmy i plany na kolejne lata:  „Stan dzisiejszy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jest rzeczywiście bardzo dobry. Po okresie wielkich sztormów…wielkich osiągnięć i wielkich upadków jesteśmy na rynku!

Doceniając zaangażowanie i ludzki wkład, podziękował byłym i obecnym pracownikom, dodając:  „Wartością największą tej firmy jest załoga, na którą zawsze mogłem liczyć, która zawsze była ze mną i która się sprawdziła. Załoga PŻB jest bezcenna!”  Dla najstarszych pracowników, którzy przepracowali w firmie 40 lat, wręczono wyróżnienia.

Obecny na uroczystości minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk, zwrócił uwagę na  bardzo ważną rolę spółki:  ” Firma ważna dla województwa, regionu, miasta i Polski jako element szerokiej strategii, związanej z odbudową gospodarki morskiej.”

Gratulacje złożył również podsekretarz stanu, Paweł Brzezicki: „Jesteście nowocześnie zarządzanym przedsiębiorstwem, nadającym ton w gospodarce….. W strategii ministerstwa jesteście jednym z trzonów rozwoju branży morskiej … i mam nadzieję tym, który dostarczy efektywnego popytu na promy z polskich stoczni.”

Na przybyłych  czekała jeszcze jedna atrakcja, którą  była tajemnicza gwiazda wieczoru Halina Młynkowa. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.