21. rocznica zatonięcia promu „Jan Heweliusz”

sty 9, 2014 | Euroafrica

1janEuroafrica Linie Żeglugowe oraz Fundacja „Ludziom Morza” uprzejmie informują, iż w dniu 14 stycznia 2014 roku przypada 21. rocznica zatonięcia promu „Jan Heweliusz”. Jest to największa katastrofa morska w powojennej historii polskiej marynarki handlowej. Uroczystości rocznicowe odbędą się we wtorek 14 stycznia 2014r.

O godzinie 12.00 przy pomnikach pamięci ofiar katastrofy promu „Jan Heweliusz” i „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędzie się Apel Pamięci zaginionych w katastrofie morskiej promu „Jan Heweliusz”. W uroczystości jak co roku udział wezmą poczty sztandarowe Akademii Morskiej w Szczecinie, Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich oraz firmy Euroafrica, przedstawiciele władz naszego regionu, delegacje organizacji i stowarzyszeń morskich, urzędów i instytucji, pracownicy firm morskich, rodziny i bliscy ofiar katastrofy oraz mieszkańcy Szczecina.

O godzinie 18.00 w kościele p.w. Bożego Ciała przy ul. Emilii Plater w Szczecinie odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy.

Wszystkie zainteresowane osoby uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach.

Zwyczajem lat ubiegłych, załogi promów pływających do Szwecji zrzucą w miejscu katastrofy okolicznościowe wieńce.

 

Euroafrica Linie Żeglugowe                Fundacja „Ludziom Morza”