18 lat na rynku a od 5 lat w Grupie OT Logistics

lis 13, 2012 | Żegluga Śródlądowa

retransRENTRANS International Spedition Sp. z o.o w Katowicach działa na rynku transportowym od 1994 roku. W roku 2008 firma podzieliła się i weszła w skład grupy kapitałowej OT  Logistics, która lada dzień wejdzie na Giełdę Papierów Wartościowych.

Specjalizacją naszej firmy jest przede wszystkim rynek wyrobów hutniczych, jak również transport materiałów sypkich zwłaszcza węgla oraz koksu. Podczas długoletniej działalności zdobyliśmy gruntowne doświadczenie w branży transportowej i dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować Państwu optymalne i elastyczne rozwiązaniu transportowo – spedycyjne. Oferujemy kompleksową obsługę spedycyjną międzynarodowego i krajowego obrotu towarowego, a w szczególności zapewniamy:
1. Obsługę spedycyjną przesyłek kolejowych w komunikacji międzynarodowej (import, eksport, tranzyt) oraz krajowej. Współpracujemy z Polskimi Kolejami Państwowymi, prywatnymi przewoźnikami kolejowymi oraz wieloma zagranicznymi firmami przewozowymi i spedycyjnymi. Dzięki temu, oferujemy naprawdę atrakcyjne warunki cenowe dla przewozów kolejowych we wszystkich kierunkach, szczególnie jeśli chodzi o przesyłki tranzytowe do krajów Europy Centralnej i Wschodniej.
2. Świadczymy usługi przeładunkowe. Organizujemy przeładunki na przejściach granicznych w Terespolu, Dorohusku oraz w Medyce, wraz z pełna obsługa celną i spedycyjną. Posiadamy własny terminal przeładunkowy na przejściu granicznym w Medyce, który jest przystosowany do przeładunków wyrobów stalowych oraz masowych (węgiel, koks, kruszywo, sól, ruda) Posiadamy również własne agencje celne w Małaszewiczach oraz Medyce.
Zapewniamy przeładunek ładunków w relacji:
    wagon szerokotorowy (WNP) – wagon normalnotorowy (PKP) ;
    wagon normalnotorowy (PKP) – wagon szerokotorowy (WNP) ;
    wagon szerokotorowy (WNP) – samochód;
    wagon normalnotorowy (PKP) – samochód;
    wagon szerokotorowy (WNP) – magazyn;
    wagon normalnotorowy (PKP) – magazyn;
    samochód – wagon szerokotorowy (WNP) ;
    samochód – wagon normalnotorowy (PKP);
    samochód/wagon – magazyn;
Dokonujemy pełnej obsługi w zakresie wypełnienia dokumentów przewozowych w miejsca przeładunku, na życzenie klienta zapewniamy pełną obsługę celną.
3. Obsługę spedycyjną transportem morskim i śródlądowym (eksport, import): obsługujemy przesyłki konwencjonalne i kontenerowe wraz z pełną obsługą dowozową do/z portu ; frachtowanie ładunków w transporcie morskim; przeładunek i składowanie wszelkiego rodzaju towarów w portach; obsługa w polskich portach : Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Świnoujście; Ponadto w ramach swojej działalności firma dokonuje odprawy celnej w krajowych portach morskich.
4. Transport samochodowy własny oraz obsługę spedycyjną przewozów samochodowych
Mamy nadzieję, że również Państwo zechcą nam zaufać i korzystać z usług sprawdzonego i doświadczonego spedytora.

Rentrans International Spedition Sp. z o.o