12,5 m dla Szczecina – postęp prac

paź 13, 2021 | Polskie nowości

12 i pol 01

Urząd Morski w Szczecinie przedstawił kolejną informację na temat aktualnych wydarzeń w ramach realizacji projektu ”Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m”.

Postęp prac

  • na torze wodnym trwają prace związane z profilowaniem skarp i niwelacją dna, w najbliższych tygodniach rozpoczną się roboty podczyszczeniowe,
  • przy wyspie W22 trwa montaż kamienia hydrotechnicznego do umacniania skarp podwodnych,
  • przy wyspie W28 trwa montaż kamienia hydrotechnicznego do umacniania skarp podwodnych,
  • przy obydwu wyspach trwają prace palowe przy budowie przystani dla statków,
  • w obszarze obrotnicy Orli Przesmyk trwają prace przy umacnianiu i profilowaniu skarp podwodnych przy Ostrowie Grabowskim, Wielkiej Kępie i Radolinie, trwa także instalacja geowłókniny i kamienia hydrotechnicznego,
  • trwają prace przy umacnianiu skarp podwodnych przy nabrzeżu Żeglarskim, przy nabrzeżach BONn i HUK prace zakończono.

Warunki żeglugi

Aktualną informację o bieżących pracach wszystkich jednostek wykonawcy na danym kilometrze toru otrzymują codziennie e-mailem m.in. służby kapitanatów portów, dyspozytorzy portu i piloci morscy. Wszystkich użytkowników akwenu Urząd Morski prosi jednocześnie o śledzenie zakładki „Bezpieczeństwo morskie – warunki żeglugi” na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Szczecinie, gdzie publikowane są komunikaty kapitanów portów oraz aktualne ostrzeżenia nawigacyjne.

W dalszym ciągu obowiązuje Komunikat nr 4/2020 Kapitana Portu Trzebież wraz z mapami oraz korekta Komunikatu nr 4/2020 Kapitana Portu Trzebież z 28 czerwca 2021, dotyczące zamknięcia określonych akwenów dla rybołówstwa i żeglugi, w związku z toczącymi się na Zalewie Szczecińskim pracami.

Źródło: Ewa Wieczorek / Urząd Morski w Szczecinie