10 – lecie Unibaltic w wielkim stylu

maj 17, 2013 | Unibaltic

1xWczoraj tj. 16 maja na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich Spółka Unibaltic obchodziła Jubileusz 10-lecia istnienia firmy na rynku usług transportu morskiego.  Jubileuszowy rok stał się okazja do podsumowania ostatnich 10 lat.

Magiczny dziedziniec  zamku, wspaniale przygotowany namiot bankietowy i dopisująca pogoda stworzyły znakomite warunki do rozpoczęcia tej ważnej chwili dla firmy Unibaltic. 

Pierwszą niespodzianką uroczystości był prowadzący, znany ze „szklanego ekranu” Pan Marcin Prokop, który swoim luzem i wdziękiem wprowadził wszystkich w miłą atmosferę.  Przedstawił 125zaproszonym gościom historię firmy Unibaltic i jej drogę do sukcesu na rynku morskim. Następnie wywołany na scenę Arkadiusz Wójcik, Prezes Spółki Unibaltic, elegancko przywitał wszystkich zgromadzonych  i wygłosił krótką przemowę   – „ Mamy wielki honor prowadzić firmę, która piszę swoją własną historię, na międzynarodowej karcie żeglugi… Na swojej drodze spotkaliśmy Was – ludzi wspaniałych, dobrych kolegów, partnerów w biznesie a także solidnych oddanych pracowników.  Dziękujemy wam, że jesteście z nami i nas wspieracie, dziękujemy, że wspólnie z nami realizujecie nasze ambitne plany.  Bez was nie było by nas tutaj. Dziękujemy wszystkim tym co przez te minione 10 lat wspierali i wierzyli w siłę Unibaltic.” Po tych słowach na scenę zostali zaproszeni i wyróżnieni pracownicy Unibaltic mający najdłuższy staż w firmie.    

129Następną w kolejności atrakcją wieczoru było rozstrzygnięcie konkursu „Bądź EKO – Zbuduj STATEK”. Studenci mieli za zadanie skonstruowanie modelu dowolnie wybranego statku z floty Unibaltic korzystając tylko z surowców wtórnych.  Nagrody wręczył Pan prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Stanisław Gucma i dr inż. kpt. ż. w. Andrzej Bąk prof. nadzw. AM. Uczestnicy otrzymali w nagrodę elektroniczne gadżety oraz możliwość odbycia stażu na statkach Unibaltic.

Obiektywnie trzeba przyznać, iż organizator zadbał o szczególną oprawę artystyczną tej imprezy. Wszyscy zaproszeni z niecierpliwością oczekiwali na występ gwiazdy wieczoru, która do ostatniej chwili pozostawała tajemnicą. Kilka miłych słów prowadzącego poprzedziło pojawienie się na scenie zespołu  „Perfekt” z Grzegorzem Markowskim na czele. Nikt nie ukrywał zadowolenia a impreza przeniosła się szybko pod samą scenę.

Na uroczystości nie zabrakło dobrego jedzenia, rozmów kuluarowych a także tanecznej nocy.

W imieniu Redakcji MiO życzymy Unibaltic kolejnych owocnych lat na rynku i „dojrzałego” rozwoju.  (kt)

ZAPRASZAMY DO > GALERII ZDJĘĆ <

****
Firma UNIBALTIC powstała jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w 2003 roku. Jest armatorem, a głównym profilem działalności firmy jest transport morski produktów płynnych oraz masowych między portami europejskimi. Szeroka oferta Unibaltic zawiera m.in. pełną obsługę agencyjną statków w portach i stoczniach polskich, kompleksowe usługi logistyczne wraz z frachtowaniem statków, a także pośrednictwo w aranżowaniu remontów oraz szeroko pojęte zaopatrzenie jednostek pływających.