TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

IMG 4238

8-10.06.2018 / Wały Chrobrego, Łasztownia

Już niebawem odbędą się tegoroczne Dni Morza_Sail Szczecin. Po raz kolejny nasze miasto stanie się żeglarską stolicą Polski, gdzie szczecinian i turystów czekać będą wspaniałe żaglowce oraz ciekawe wydarzenia, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Moc atrakcji gwarantowana!

Dni Morza_Sail Szczecin to wielkie, żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. Jest to również jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, która co roku gromadzi na Wałach Chrobrego dziesiątki tysięcy szczecinian i turystów. Jej tradycja sięga 1947 roku. Od lat Dni Morza odbywają się w czerwcowy weekend.

Główną atrakcją imprezy są najpiękniejsze żaglowce z całego świata, które cumują w tych dniach przy nabrzeżu przy Wałach Chrobrego. Można je nie tylko podziwiać, ale też zwiedzać.

Dni Morza to nie tylko majestatyczne żaglowce, ale również wiele ciekawych atrakcji. Na przybyłych czekają między innymi liczne koncerty na scenie głównej na Wałach Chrobrego i scenie szantowo-folkowej na Łasztowni, strefy tematyczne, a także stoiska z regionalnymi przysmakami oraz wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Na Łasztowni powstanie Strefa Dziecięca z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych i strefa food trucków. W okolicach placu na końcu Nabrzeża Starówka ponownie podziwiać będziemy mogli wyjątkowe rzeźby z piasku, które zachwyciły nas podczas ubiegłorocznego finału the Tall Ships Races. Wyspa Grodzka po raz kolejny stanie się strefą sportu z atrakcjami dla wszystkich, którzy lubią aktywny tryb życia. tradycyjnie też po obu stronach Odry nie zabraknie wesołych miasteczek i tawern piwnych.

Na Wałach Chrobrego powstanie również Jarmark pod Żaglam z licznymi stoiskami z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi oraz handlowymi. Odwiedzający z Polski i zagranicy znajdą tu pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Ponadto znajdziemy stoiska z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami.

Dni Morza Sail_Szczecin 2018 odbędą się tradycyjnie na szczecińskich Wałach Chrobrego i Łasztowni, w dniach 8-10 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, w tym program, plan imprezy i opisy poszczególnych atrakcji umieszczone będą na stronie internetowej www.dnimorza.szczecin.eu, a także na facebookowym profilu Sail Szczecin.

 

https://www.facebook.com/SailSzczecin