TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpi z Andreą Boccellim! TTSR 2017

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpi z Andreą Boccellim! TTSR 2017

Andrea Bocelli – popularny włoski tenor, od lat uznawany za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki wystąpi z koncertem w Szczecinie. Będzie główną gwiazdą imprez towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2017. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na dużej scenie u podnóża Wałów Chrobrego. To będzie niezwykłe wydarzenie. 

Między 5 a 8 sierpnia Szczecin zamieni się w żeglarską stolicę świata – miasto już po raz trzeci będzie gospodarzem finału The Tall Ships Races, regat wielkich żaglowców, w których uczestniczą jednostki z całego świata, popularyzując żeglarstwo wśród kolejnych pokoleń młodych ludzi. Występ gwiazdy światowego formatu, jaką jest Andrea Bocelli dodatkowo uświetni to ważne żeglarskie święto. Gwieździe na scenie towarzyszyć będą także muzycy Filharmonii Szczecińskiej i tancerze z „Astry” oraz – co szczególnie dla nas ważne – Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

 – Udział w tak wielkim przedsięwzięciu jest dla Chóru Akademii Morskiej ogromnym wyróżnieniem – przyznaje Sylwia Fabiańczyk-Makuch.  – Wiemy, że to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w Polsce a może i w Europie w 2017 roku. To dla nas ważne, bo chór jest integralną częścią miasta i chce stanowić jedną z jego wizytówek. Z Andreą Bocellim zaśpiewamy aż 12 utworów – dodaje dyrygent.

Chór jest kulturalną wizytówką uczelni, a poprzez swoje działania znakomicie wpisuje się także w charakter miasta. Już ponad 14 lat zespół, tworząc nowatorskie projekty, kręcąc wideoklipy i występując u boku największych gwiazd, zawsze pozostaje wierny „pierwiastkowi” morskiemu. 

– Chcemy, poprzez nasze działania i wizerunek, podkreślić, że jesteśmy integralną częścią kultury morskiej, która stanowi także wizytówkę Szczecina – mówią chórzyści. Tym bardziej cieszy fakt, że kilkudziesięcioosobowy zespół został zaangażowany w główny koncert wielkiego morskiego święta. Cieszy też fakt, że chórzyści zetkną się osobiście z legendą muzyki, jaką niewątpliwie jest Andrea Bocelli. 

Na tym jednak nie koniec. Chór Akademii Morskiej wystąpi także podczas uroczystej inauguracji Finału TTSR – w sobotę o 19:30 na Scenie Głównej imprezy. Otwarcie bezpośrednio poprzedzi koncert z Bocellim. 

Ponadto z chórzystami spotkamy się również w niedzielę – 6 sierpnia w Operze na Zamku. Tam artyści będą towarzyszyć  uroczystemu prawykonaniu utworu symfonicznego „Odyssea” autorstwa kompozytora Henriego Seroki w aranżacji Krzysztofa Herdzina.

Akademia Morska w Szczecinie podczas Finału TTSR 2017

Wały Chrobrego to samo centrum tolszipowych wydarzeń – w tych dniach w Akademii Morskiej mieścić się będą biura organizatorów przedsięwzięcia, przedstawicieli Sail Training International oraz szczecińskiego Centrum Żeglarskiego. W budynku przy Wałach Chrobrego znajdzie się także centrum Oficerów Łącznikowych, których praca podczas Finału jest kluczowa dla komfortu załóg biorących udział w tym wielkim żeglarskim święcie. 

Na czas Finału nasz statek – Nawigator XXI ustępuje miejsca przypływającym gościom. W najbliższych dniach statek będzie cumował w porcie, przy Nabrzeżu Bułgarskim za rufą żaglowca Kruzenshtern . Statek będzie dostępny dla zwiedzających od 5 do 7 sierpnia między 10:00 a 20:00!

 

Targi Wiatr i Woda. Obieramy kurs na Gdynię

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Targi Wiatr i Woda. Obieramy kurs na Gdynię

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Będą również organizatorzy czarterów oraz media branżowe.

Serdecznie zapraszamy do Gdyni - Żeglarskiej Stolicy Polski!

Godziny otwarcia targów:

27 lipca 2017 (czwartek): 11.00 – 18.00

28 lipca 2017 (piątek): 11.00 – 18.00

29 lipca 2017 (sobota): 11.00 -18.00

30 lipca 2017 (niedziela): 11.00-16.00

Ceny biletów wstępu: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek o godzinie 13.00.

The Tall Ships Races 2017

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: The Tall Ships Races 2017

Już w 2017 roku Wały Chrobrego w Szczecinie po raz kolejny zatętnią jedyną w swoim rodzaju żeglarską atmosferą. Od 5 do 8 sierpnia podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu. Do Szczecina powrócą największe żaglowce świata – to tu odbędzie się finał The Tall Ships Races 2017.

Regaty rozpoczną się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu, 3 lipca, załogi wyruszą w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze odpoczną do 16 lipca a następnie popłyną do fińskiego portu Tutku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na zachód. Wielki finał The Tall Ships Races odbędzie się w Szczecinie, gdzie od 5 do 8 sierpnia zagości magiczny klimat, a miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy.

Więcej informacj: tallships.szczecin.eu

Źródło: saa.pl

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku.

Każda edycja BALTEXPO, organizowana z dużym poparciem i pod patronatem odpowiedzialnych za ten sektor gospodarki organów administracji rządowej, samorządów i organizacji branżowych, cieszy się dużym zainteresowaniem jako wydarzenie na którym prezentowany jest dorobek i oferta przedsiębiorstw, klastrów oraz instytutów naukowo-badawczych z obszarów przemysłu stoczniowego; offshore; infrastruktury portów i przemysłu morskiego; transportu i logistyki morskiej; żeglugi; bezpieczeństwa wybrzeża, portów i żeglugi oraz ochrony środowiska. Targom towarzyszy bogaty program konferencji poświęconych tej tematyce.

Tematyka targów BALTEXPO 2017 obejmuje osiem głównych obszarów gospodarki morskiej:

Przemysł okrętowy i wyposażenie

Offshore i poszukiwanie zasobów naturalnych pod dnem morskim

Porty, wyposażenie portów i usługi portowe

Logistyka i transport multimodalny oparty o porty morskie

Bezpieczeństwo portów i żeglugi

Ochrona środowiska

Morski wymiar sektora energetycznego

Media, prawo, polityka