TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Opole. I Kongres Żeglugi Śródlądowej już 19 i 20 września

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Opole. I Kongres Żeglugi Śródlądowej już 19 i 20 września

19 i 20 września w Opolu po raz pierwszy odbędzie się Kongres Żeglugi Śródlądowej. Wydarzenie jest organizowane przez Opolski Urząd Wojewódzki, przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Część merytoryczna wydarzenia zaplanowana 20 września br. w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym, będzie podzielona na bloki dotyczące tematyki śródlądowych dróg wodnych i ich potencjału, zaangażowania biznesu w transport wodny, planowanych inwestycji a także perspektyw rozwoju młodych kadr. Wydarzeniu towarzyszyć będzie całodniowa wystawa produktów związanych przede wszystkim z żeglugą śródlądową.

19 września br. odbędzie się dzień edukacyjny dla najmłodszych uczestników Kongresu.W tym dniu warto przyjść nad Odrę i włączyć w bogaty w atrakcje dzień zabaw i zajęć edukacyjnych związanych z żeglugą śródlądową.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Konkurs o Nagrodę Polskiego Związku Zarządców Statków dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Konkurs o Nagrodę Polskiego Związku Zarządców Statków dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej

Polski   Związek   Zarządców   Statków,   uwzględniając   doniosłą   rolę polskich   marynarzy   w   sukcesie   polskiego   ship   managementu   jak również    wiążącą    się    z    tym    konieczność    dbania    o    najwyższe standardy   wyszkolenia   marynarzy i odnotowując wysoki poziom uczestników I Edycji Konkursu przeprowadzonej w 2017 r.niniejszym   ogłasza   II   Edycję Konkursu   o   Nagrodę   Polskiego   Związku   Zarządców   Statków   dla Najlepszego Absolwenta Akademii Morskiej.

Nagroda ta ustanowiona została we współpracy z Partnerami:

- Akademią Morską w Gdyni

- Akademią Morską w Szczecinie

- Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni

W skład Komitetu Konkursu wchodzą:

- Ireneusz Kuligowski [Prezes Zarządu Green Management sp. z o.o.]

- Sławomir Kalicki [Prezes Zarządu Inter Marine sp. z o.o.]

- Piotr Masny [były dyr. gen. Seatrans Ship Management Poland sp. z o.o., obecnie HMS Assistance S.A.]

- Dariusz Jellonnek  [Dyr. Gen. V Ships Poland sp. z o.o.] 

- Michał Czerepaniak [Prezes   Zarządu   Polaris   Usługi   Morskie   sp.   z o.o.]

Obserwatorzy nominowani przez Partnerów

- dr.   inż   hab.,   kpt   ż.w.   Henryk   Śniegocki   

- Prorektor ds. morskich [AM w Gdyni],

- prof. nadzw. AM w Gdyni dr inż. Agnieszka Deja - Prorektor ds. kształcenia [AM w Szczecinie], kmdr dr. hab Dariusz Bugajski - Prorektor ds. kształcenia [AMW   w Gdyni]

Termin przesyłania zgłoszeń na adres e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. upływa w dniu 10 sierpnia b.r.

O branży morskiej w Szczecinie i regionie

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: O branży morskiej w Szczecinie i regionie

Ruszył nabór na kolejną edycję Biznesowego Eventu Morskiego, czyli wydarzenia wspierającego sektor morski i logistyczny w Szczecinie i regionie. 

Wydarzenie odbywa się po raz drugi, w  zeszłym roku odwiedziło je ponad dwieście osób. 

-  Niesamowita frekwencja i duże zaangażowanie uczestników w zeszłym roku pozwoliły nam sądzić, że i w tym, wydarzenie zainteresuje wielu przedsiębiorców oraz sympatyków branży. Liczę, że Biznesowy Event Morski na stałe wpisze się w gospodarcze wydarzenia naszego miasta. – mówi  Piotr Krzystek, prezydent Miasta Szczecin. - Takie spotkania nie tylko integrują środowisko, ale zawsze dają nową jakość. To choćby możliwość skutecznego wysłuchania głosu tej, jakże ważnej w Szczecinie branży i zareagowania na jej potrzeby. 

W tym roku uczestnicy wydarzenia będą zastanawiać się co widać przez morskie okno Szczecina oraz jaki widok byłby dla nas najlepszy. Jak zwykle będzie sporo dyskusji o nowych trendach, technologiach usprawniających rozwój branży i nowych rozwiązaniach. Nie zabraknie rozważań na temat współpracy międzynarodowej oraz współfinansowania projektów. W trakcie panelów dyskusyjnych odbędzie się strefa wolnego  networkingu, czyli miejsce, w którym uczestnicy będą mogli zaprezentować swoją ofertę i nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi kontrahentami. Biznesowy Event Morski zakończy się nieformalnym rejsem po Odrze. 

Rejestracja na wydarzenie ruszyła tydzień temu. Zapisać się można na stronie www.bem.szczecin.pl , gdzie znajdują się także wszystkie informacje na temat wydarzenia. 

Organizacją wydarzenia zajęła się Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

 

PROGRAM WYDARZENIA

09.00. – 10.00. Rejestracja i poczęstunek

10.00. – 11.00. Uroczyste otwarcie konferencji „Biznesowy Event Morski” 

 

„Digital Maritime Windows”

- Co wydać przez morskie oko Szczecina? czyli jak jest….

- Jaki widok byłby najlepszy? czyli jak powinno być…. 

 

11.00. – 12.30. I Blok dyskusyjny - Potencjał inwestycyjny regionu

1. „Mierz siły na zamiary – czyli jak dobrze dopasować swoje chęci i oczekiwania do istniejących możliwości współfinansowania”

Perspektywa współfinansowania projektów inwestycyjnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – analiza SWOT przez pryzmat doświadczeń branżowych.

Analiza oferowanych form wsparcia, z uwzględnieniem korzyści i obowiązków ich wykorzystania. Dyskusja na temat oczekiwanych form wsparcia. 

 

2. „Nie wyważaj otwartych drzwi – czyli jak nauczyć się dobrze współpracować 

z zagranicznymi partnerami”

Norwesko- polsko- niemiecka sieć biznesowa – identyfikacja wspólnych obszarów zainteresowania dla współpracy międzynarodowej.

 

3. „Już dzisiaj zacznij budować pomyślne jutro - czyli jak skutecznie planować budowę morskiej przyszłości w oparciu o system kształcenia kadr” 

Wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla przemysłów morskich- analiza obecnych rozwiązań podstawą do wzmocnienia przyszłego potencjału. 

 

13.00. – 14.30. II Blok dyskusyjny - Forum wymiany doświadczeń 

1. Różne wymiary bezpieczeństwa łańcucha dostaw - Jak skutecznie i efektywnie zabezpieczyć wspólny biznes (Partnerzy łańcucha dostaw).

2. Magia „Rewolucji 4.0” – Przełomowe technologie i rozwiązania istotą rozwoju branży morskiej i logistycznej - Co można zrobić, by przyspieszyć digitalizację?” - rola „Technomics” (ICT i ekonomia).

3. Synergia relacji z partnerem biznesowym - kluczem do sukcesu – Wymiana praktyk prowadzących do usprawnienia kontaktów biznesowych. 

 

11.00 – 15.00 Strefa wolnego networkingu 

Strefa uczestników prezentujących swój potencjał biznesowy. 

 

15.00. – 17.00 „Biznesowy” Rejs po Odrze- bez krawata szlakiem inwestorów – lunch 

 

 

 

Dni Morza Sail_Szczecin 2018

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Dni Morza Sail_Szczecin 2018

8-10.06.2018 / Wały Chrobrego, Łasztownia

Już niebawem odbędą się tegoroczne Dni Morza_Sail Szczecin. Po raz kolejny nasze miasto stanie się żeglarską stolicą Polski, gdzie szczecinian i turystów czekać będą wspaniałe żaglowce oraz ciekawe wydarzenia, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Moc atrakcji gwarantowana!

Dni Morza_Sail Szczecin to wielkie, żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. Jest to również jedna z największych imprez plenerowych w Polsce, która co roku gromadzi na Wałach Chrobrego dziesiątki tysięcy szczecinian i turystów. Jej tradycja sięga 1947 roku. Od lat Dni Morza odbywają się w czerwcowy weekend.

Główną atrakcją imprezy są najpiękniejsze żaglowce z całego świata, które cumują w tych dniach przy nabrzeżu przy Wałach Chrobrego. Można je nie tylko podziwiać, ale też zwiedzać.

Dni Morza to nie tylko majestatyczne żaglowce, ale również wiele ciekawych atrakcji. Na przybyłych czekają między innymi liczne koncerty na scenie głównej na Wałach Chrobrego i scenie szantowo-folkowej na Łasztowni, strefy tematyczne, a także stoiska z regionalnymi przysmakami oraz wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Na Łasztowni powstanie Strefa Dziecięca z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych i strefa food trucków. W okolicach placu na końcu Nabrzeża Starówka ponownie podziwiać będziemy mogli wyjątkowe rzeźby z piasku, które zachwyciły nas podczas ubiegłorocznego finału the Tall Ships Races. Wyspa Grodzka po raz kolejny stanie się strefą sportu z atrakcjami dla wszystkich, którzy lubią aktywny tryb życia. tradycyjnie też po obu stronach Odry nie zabraknie wesołych miasteczek i tawern piwnych.

Na Wałach Chrobrego powstanie również Jarmark pod Żaglam z licznymi stoiskami z rękodziełem, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami typowo gastronomicznymi oraz handlowymi. Odwiedzający z Polski i zagranicy znajdą tu pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Ponadto znajdziemy stoiska z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami.

Dni Morza Sail_Szczecin 2018 odbędą się tradycyjnie na szczecińskich Wałach Chrobrego i Łasztowni, w dniach 8-10 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, w tym program, plan imprezy i opisy poszczególnych atrakcji umieszczone będą na stronie internetowej www.dnimorza.szczecin.eu, a także na facebookowym profilu Sail Szczecin.

 

https://www.facebook.com/SailSzczecin

 

 

 

Ruszyła rejestracja na 6. Międzynarodowy Kongres Morski

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Kalendarium

Czytaj więcej: Ruszyła rejestracja na 6. Międzynarodowy Kongres Morski

Ruszyła rejestracja na wydarzenie, które sprawi, że 15 i 16 czerwca 2018 r. Szczecin będzie morską stolicą Polski.

Gospodarka morska, inwestycje w nadmorskie nieruchomości, edukacja, innowacje, ekologia… To tylko niektóre tematy szóstej edycji wydarzenia, które przyciągnie do Szczecina przedsiębiorców, menedżerów, ekspertów i decydentów z Polski i Europy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca 2018r. i towarzyszyć będzie obchodom Światowych Dni Morza.

Kongres rozpocznie się od panelu dotyczącego perspektyw rozwoju turystyki związanej z morzem. Zagadnienie to będzie rozpatrywane z punktu widzenia przedsiębiorców inwestujących w infrastrukturę hotelową i apartamentową na wybrzeżu, ale również samorządów i rządu. Uczestnicy będą też mieli do wyboru m.in. trzy bloki tematyczne poświęcone: żegludze, portom i stoczniom, edukacji i innowacjom oraz rybołówstwu i ekologii. Do udziału w nich zaproszeni zostali, w roli prelegentów i ekspertów, prezesi wiodących firm działających w danych obszarach, ministrowie, samorządowcy i naukowcy. Poruszane podczas obrad kwestie i wnioski płynące z dyskusji nie są teoretycznymi rozważaniami. Jako konkretne postulaty trafiają one później na biurka osób decyzyjnych w państwie.

Program 6. Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie>>

Formularz rejestracyjny dla uczestników>>

Organizatorem kongresu jest Fundacja Kongres Morski, której fundatorami są Północna Izba Gospodarcza i Polska Żegluga Morska. Swój wkład w prace nad Kongresem ma również Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

 

Źródło: http://www.kongres-morski.pl