TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

LatarniaMFryderyk Tomala - prezes Towarzystwa Przyjaciół Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury w wysokości 5 tys. zł.

Kierowane przez Fryderyka Tomalę Towarzystwo Przyjaciół CMM aktywnie wspiera działalność tej gdańskiej placówki muzealnej - w szczególności gromadzenie zbiorów poprzez finansowanie, lub współfinansowanie zakupów eksponatów. Działalność Towarzystwa wysoko ocenia i stawia za wzór dla innych stowarzyszeń Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki pomocy Towarzystwa Przyjaciół CMM udało się m.in. zebrać fundusze na konserwację i remonty czterech latarni morskich na terenie woj. pomorskiego - Rozewie, Hel, Stilo i Krynica Morska.

Fryderyk Tomala jest też pomysłodawcą i inicjatorem wprowadzenia odznaki turystycznej Miłośnika Latarni Morskich „Bliza”.

Okazją do wręczenia wyróżnienia będzie uroczyste otwarcie wystawy interaktywnej Do Abordażu! które odbędzie się we wtorek 27 listopada o godz. 16.00 w głównej siedzibie CMM w Gdańsku - ul. Ołowianka 9-13.

 Michał Piotrowski

Biuro Prasowe UM Gdańsk