TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

logo miasto plusTo wydarzenie bez precedensu: 34 paneli dyskusyjnych, prawie 60 godzin dyskusji, 140 ekspertów i 900 uczestników. Gdańsk będzie poważnie dyskutował o swojej przyszłości i o rozwoju metropolii. Okazją do tego będzie kongres „Zarządzanie Metropoliami XXI wieku”, który odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2012 roku w ramach projektu Miasto Plus.

Podczas kongresu wspólnie z decydentami miast metropolii polskich i innych ważnych ośrodków aglomeracyjnych będzie się można zastanowić na temat nowoczesnego funkcjonowania miasta, modeli zarządzania miastem i innowacyjności. Kongres stanie się okazją do dialogu przedstawicieli różnych grup społecznych, środowisk naukowych, biznesowych, doradczych, grup eksperckich i środowisk twórczych.

Innowacyjnym rozwiązaniem w tego typu publicznych debatach, które Miasto Gdańsk pragnie zastosować, to aktywizacja różnych środowisk - zwłaszcza naukowego i umożliwienie zabrania głosu poprzez tzw. plakaty naukowe w sesji posterowej - wspólnej dla wszystkich uczestników konferencji.

Kongres podzielony jest na 34 panele dyskusyjne, które wchodzą w skład pięciu obszarów społeczno-gospodarczych: Zarządzanie miastem, Jakość życia, Innowacyjna gospodarka, Poszerzanie pola kultury, Przestrzeń komunalna miasta.

Magdalena Kuczyńska - UM Gdańsk