TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

klajpeda

Trwają rozmowy w sprawie uruchomienia nowego połączenia promowego ze Świnoujścia do portu w litewskiej Kłajpedzie. Szacuje się, że na tej trasie mogłoby być przewożonych od 60 do 120 ciężarówek tygodniowo.

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Dariusz Słaboszewski zaznacza, że uruchomienie linii musi mieć uzasadnienie ekonomiczne.

- Rozmawiamy na ten temat także z armatorami, ponieważ to nie jest praca, która w tej chwili jest realizowana tylko i wyłącznie w obszarze Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz portu w Kłajpedzie - mówi Słaboszewski.

Na linii ze Świnoujścia do Kłajpedy transportowane byłyby głównie samochody ciężarowe. Rejs na Litwę trwałby kilkanaście godzin. - Jeżeli podstawimy prom, ustalimy dokładne warunki, to ciężarówki zostaną ściągnięte z polskich dróg. To są wymierne korzyści - wyjaśnia Dariusz Słaboszewski.

Linię promową do Kłajpedy próbowano otworzyć już kilkanaście lat temu. Wtedy okazało się to nieopłacalne. Teraz, według naszych informacji, jest jeden armator zainteresowany obsługą połączenia.

 

Źródło: radioszczecin.pl