TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

2017 01 05 148361145513

Cztery konsorcja: polskie, chińskie i dwa włoskie są zainteresowane budową tunelu w Świnoujściu, łączącego wyspy Uznam i Wolin. W czwartek otwarto koperty z ofertami.

Najtaniej - na blisko 620 mln zł pracę wyceniło włoskie Toto Costruzioni Generali. 200 mln więcej zaproponowało China Harbour Engineering. Porr Polska Infrastructure zaproponowało 793 mln zł.

To dobre informacje, bo zakładano, że budowa tunelu będzie kosztować 900 milionów złotych - mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

- Kontrakty mieszczą się w kwotach, którymi dysponujemy. Proszę zwrócić uwagę, że to jest tylko projekt i wykonanie, ale jeszcze jest nadzór, szereg innych czynności na które trzeba mieć pieniądze. Te kwoty tutaj podane są bardzo zbliżone do tego, co nasi specjaliści wyliczyli - mówi Żmurkiewicz.

Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie inwestycyjnym. Będą weryfikowane przed wybraniem wykonawcy. Budowa tunelu pod rzeką Świną najprawdopodobniej rozpocznie się za dwa lata. Cała inwestycja jest warta ponad 900 mln zł.

 

Źródło: radioszczecin.pl