TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

382699 szczepkowska

- Nie pozwolimy, żeby Jarosław Kaczyński wciskał kit mieszkańcom Szczecina - mówi poseł Arkadiusz Marchewka z PO. A parlamentarzysta PiS Krzysztof Zaremba odpowiada: - Z pacanami nie będę dyskutował.

Politycy PO, marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz poseł Arkadiusz Marchewka, zorganizowali w środę konferencję prasową poświęconą sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

- Sytuacja stoczni od wielu lat nie jest łatwa - przyznał poseł Marchewka. - Ale nie pozwolimy na to, aby Jarosław Kaczyński robił ze Szczecina Krajowskie Przedmieście i udowadniał swoje bujne teorie. Dwa tygodnie temu prezes PiS powiedział, że stocznia Gryfia pierwszy raz od 12 lat osiąga zyski. To nie jest prawdą. Nie pozwolimy, żeby Jarosław Kaczyński wciskał kit mieszkańcom Szczecina - dodał.

Olgierd Geblewicz, który podkreślił, że kapitał zakładowy Gryfii na koniec 2015 roku wynosił 25 mln zł, a rok później - w okresie rządów PiS - już tylko 6 mln 600 tys. zł. Padła też liczba o stracie 19 mln zł na koniec 2016 r.

Poseł Krzysztof Zaremba odnosząc się do słów polityków Platformy, stwierdził, że „z pacanami nie będzie dyskutował”. Podkreślił, że informacja o zyskach, które osiągnęła stocznia, dotyczy zysków operacyjnych netto w ostatnich miesiącach.

- Będą zawiadomienia do prokuratury i CBA w sprawie Gryfii i Stoczni Szczecińskiej Szczeciński Park Przemysłowy (w sprawie lat wcześniejszych - red.).  - komentował poseł Zaremba.

Podkreślił, że decyzja o dokapitalizowaniu stoczni jest już podjęta. Ale kwoty nie chciał podać, zasłaniając się tajemnicą.

- Gryfia jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która zabezpiecza jej funkcjonowanie, i wdraża program naprawczy - skwitował poseł PiS. ©℗

(masz)

 Na zdj.: Konferencja PO w sprawie stocznia Gryfia

 

Źródło: 24kurier.pl