TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Unity Line: Z wizytą u sąsiadów. Morskie wycieczki do Skandynawii

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line: Z wizytą u sąsiadów. Morskie wycieczki do Skandynawii

Skandynawia jest na wyciągnięcie ręki. Aby odwiedzić Kopenhagę, Malmö, Lund czy Bornholm, wystarczy przepłynąć Bałtyk. Unity Line od lat ułatwia to zadanie. Zapewnia nie tylko transport (promy przewoźnika kursują dwa razy dziennie ze Świnoujścia do Ystad i Trelleborga), ale też oferuje w pełni zorganizowane wyjazdy. W tym roku przygotował aż dwanaście ciekawych propozycji. 

Kilka szlaków zostało wytyczonych przez Szwecję. Ten przez Ystad, Fjällbackę i Lund spodoba się szczególnie miłośnikom kryminałów, którzy będą mogli porównać miejsca znane z powieści z ich rzeczywistymi odpowiednikami. Zwolenników turystyki kulinarnej przekona zaś wycieczka zawierająca w pakiecie testowanie jabłkowych specjałów w Kivik. Każda z dróg pozwala na odkrycie różnorodności Skanii – od kamiennych monumentów Wikingów koło Kåsebergi po nowoczesną architekturę Malmö. Dobrym sposobem na poznanie Szwecji jest też wycieczka do… Norwegii! Na trasie do Oslo można zwiedzić najpiękniejsze miasta szwedzkiego wybrzeża.

Być albo nie być – w przypadku Danii odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: być! Z Unity Line można odwiedzić samego Hamleta, którego duch podobno krąży po zamku Kronborg. Jeszcze więcej tajemnic i majestatycznych budowli zawiera wycieczka pod hasłem „Zamki nad cieśniną Sund”. To jedna z nowości w ofercie przewodnika. Druga zabierze podróżników do dwóch stolic Danii – Roskilde i Kopenhagi, aby pokazać ich oblicza zupełnie z innej strony (bo Roskilde to nie tylko festiwal rockowy). Na zakończenie sezonu propozycja przedświąteczna – jarmarki! W pakiecie te kopenhaskie, z tysiącem światełek w ogrodach Tivoli, i te berlińskie, tak chętnie odwiedzane przez Polaków w grudniu. I najważniejsze – do każdej oferty dołączony jest widok na bezkresne morze, prosto z promu Polonia bądź Skania.

 

Programy oferty na www.unityline.pl

 

 

Unity Line na The Tall Ships Races

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Unity Line na The Tall Ships Races

Wybieracie się na finał The Tall Ship Races 2017 w Szczecinie? My też! Ulokujemy się na Łasztowni w strefie namiotów sferycznych, w otoczeniu majestatycznych dźwigozaurów.

Nasze stoisko odwiedzą m.in.: 

- dowcipny klaun;

- szczudlarze wysocy niczym maszty pobliskich żaglowców;

- szef kuchni i mistrz carvingu Mirosław Bobrowski;

- DJ, który hitami z pewnością rozkołysze publikę.

Będzie można zakręcić kołem fortuny i wygrać m.in. vouchery na prom Unity Line oraz wejściówkę do Strefy Wellness w Baltica Wellness & Spa. 

W dniach 5-7 sierpnia obierzcie kurs na strefę namiotów sferycznych na Łasztowni!

 

Dołączcie do nas i Wy!

https://www.unityline.pl/oferta/wszystko/final-regat

 

 

Piotr Waszczenko patronem XVII Regat Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Piotr Waszczenko patronem XVII Regat Unity Line

11 sierpnia ruszają Regaty Unity Line. To już siedemnasta edycja tej prestiżowej imprezy żeglarskiej. W tym roku zyskała imię Piotra Waszczenko – człowieka, który kochał morze i zawsze był z morzem związany. Regaty były potwierdzeniem jego pasji  – od 2003 roku, kiedy to objął stanowisko Prezesa Unity Line, aktywnie angażował się w ich organizację. Niestety przedwczesna śmierć przerwała tę działalność. „Nazwanie Regat Unity Line jego imieniem to podziękowanie za jego zasługi dla tych regat, które w dużym stopniu ukształtował” – zaznacza Komandor Regat - Piotr Stelmarczyk.

Tegoroczne zawody podzielone są na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się 12 sierpnia i obejmie trasę Świnoujście – Kołobrzeg. Jest to tradycyjny odcinek, realizowany (z kilkuletnią przerwą) od początku trwania regat. Drugi wyścig odbędzie się na zmienionej trasie, zamiast  – jak do tej pory  –  kończyć się w Świnoujściu, zatrzyma się wcześniej  – w Dziwnowie. To tam 14 sierpnia odbędzie się uroczysty finał, a zwycięzcom gratulować będzie m.in. Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. 

Ciekawostką jest, iż w tym roku organizatorzy postanowili wrócić do klasy oldtimerów. W tym starciu niewątpliwie gwiazdą będzie najstarszy polski jacht – stujedenastoletni Nadir. Nie zabraknie też stałych ekip, które co roku przybywają na odprawę do Świnoujścia. W rywalizacji wezmą udział m.in. „Lisica” z kapitanem Adamem Lisieckim, „Verano” z kapitanem Markiem Wróblewskim i „Umbriaga” z kapitanem Stanisławem Wondołowskim. Do załogi zaś „Johna Wayne’a” dołączą trzej uczestnicy, którzy na początku roku, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, wylicytowali na nim miejsca. 

Warto wspomnieć, że Regaty Unity Line to zarówno atrakcja dla biorących w nich udział żeglarzy, jak i doskonałe widowisko dla publiczności. O ile uczestnicy, aby wziąć udział w zawodach, muszą się zgłosić do 11 sierpnia w Porcie Jachtowym Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu, o tyle widzowie wystarczy, że zajmą dogodne miejsca na nadbałtyckich plażach, skąd będą mogli obserwować morską rywalizację. 

 

Unity Line 

Promy ze Świnoujścia do Szwecji kursują już 50 lat!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Promy ze Świnoujścia do Szwecji kursują już 50 lat!

Polska Żegluga Morska świętuje 50-lecie linii Świnoujście-Ystad. Dokładnie 20 czerwca 1967 roku przebył tę trasę pierwszy polski prom – m/f Gryf. Wczoraj, 22 czerwca, odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie, w trakcie których podpisano umowę o współpracy na kolejne lata pomiędzy Unity Line Limited a portem w Ystad oraz posadzono symboliczne drzewo pamięci, które wyrosło tuż przed budynkiem szwedzkiego terminala

To właśnie posadzenie dostojnego grabu zainaugurowało obchody rocznicowe. W Ystad spotkali się m.in. przedstawiciele portu, terminala, władz miasta oraz parlamentu szwedzkiego, a także polscy goście z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Departamentu Gospodarki Morskiej oraz Polskiej Żeglugi Morskiej. W przemówieniach przypomniano historię Gryfa, którego droga do Świnoujścia wiodła z Niemiec (został zbudowany w 1962 roku jako m/f "Hansa Express”) przez Finlandię (Polska Żegluga Morska odkupiła prom od kompanii Finnlines O/Y). 

Uroczystości jubileuszowe kontynuowano na promie Skania, który jest jednym ze spadkobierców historycznego Gryfa. Debiut bowiem był na tyle udany (już w ciągu pierwszego roku liczba pasażerów przekroczyła 48 000), że z powodzeniem szlak żeglugowy przemierzały kolejne polskie jednostki, a od 1995 roku już pod flagą serwisu Unity Line Limited. Dzięki umowie podpisanej przez dyrektora polskiego operatora – Krzysztofa Urbasia i przedstawicieli zarządu portu w Ystad – Kaja Jönssona i Björna Boströma, można mieć pewność, że linia promowa i flota Unity Line przez następne lata będą się dalej dynamicznie rozwijały. Statystyki za 2016 rok wyglądają obiecująco: armator przewiózł 370.000 pasażerów i 262.000 ciężarówek. Po pięciu miesiącach 2017 roku, w stosunku do 2016 roku, odnotowuje przyrost około 5% w przewozach pasażerskich i 11% ciężarowych.

 

Unity Line 

 

Majówka w Skandynawii? Najlepiej!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Unity Line

Czytaj więcej: Majówka w Skandynawii? Najlepiej!

Krótkie wyjazdy majówkowe nieoficjalnie rozpoczynają serię wakacyjnych wojaży. Zdecydowanie warto postawić na mocny start, który doda nam wiatru w żagle na cały sezon. Jaka powinna być idealna majówka?

Większość wskazałaby zapewne na piękno natury. Przydałaby się woda, malownicze krajobrazy i sporo kwiatów. W takim wypadku najlepiej jest wybrać Skandynawię! Po drugiej stronie Bałtyku dostępna jest chociażby południowa Szwecja z powalającymi widokami i ogrodami przy Pałacu Sofiero w pobliżu Helsingborga. 

Niektórzy stwierdziliby, że każdy wyjazd musi mieć zapewnioną odpowiednią liczbę zabytków. Tutaj Skania także ma wiele do zaoferowania. Przykład? W Lund znajduje się najstarsza romańska katedra ze średniowiecznym zegarem astronomicznym, budynki uniwersytetu z XVII wieku, a obok nich kamienie runiczne z epoki Wikingów!

Są jednak i tacy, którzy wolą podziwiać oryginalną architekturę. Na nich czeka Malmö. W dzielnicy Västra Hamnen mogą obejrzeć powykręcany wieżowiec Turning Torso, a na Ola Billgrens plats intensywnie pomarańczową bryłę, która z daleka informuje, że jest to siedziba muzeum sztuki nowoczesnej. 

Nie trzeba wybierać jednej z opcji, można połączyć je wszystkie, jadąc na majówkę z Unity Line. „Magia południowej Szwecji”, „Szwedzkim wybrzeżem w kierunku Oslo” czy „Różne oblicza Danii – Bornholm i Kopenhaga”  to oferty zawierające transport, nocleg, posiłki i opiekę pilota. Warto zajrzeć na stronę www.unityline.pl i zapoznać się z pełną ofertą przewoźnika – atrakcyjnymi cenowo biletami na prom do Szwecji, a także wycieczkami w różne rejony Skandynawii.