TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

250 nagród dla kierowców cargo. Konkurs Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: 250 nagród dla kierowców cargo. Konkurs Unity Line

1 lipca ruszy wakacyjny konkurs pod hasłem „Pływaj z Unity Line i odbieraj atrakcyjne nagrody. Edycja 2018”. Skierowany jest do kierowców samochodów ciężarowych, którzy korzystają z usług przewoźnika. W ten sposób Unity Line chce docenić swoich stałych klientów. Dla uczestników przygotowano aż 250 nagród! Akcja potrwa do końca sierpnia lub do wyczerpania puli nagród. Warto jak najszybciej odebrać konkursowy karnet i zacząć zbierać pieczątki.

W konkursie nie ma przegranych! Nagroda przysługuje każdemu, kto w wyznaczonym okresie zbierze dwadzieścia oryginalnych stempli (jedna pieczątka to jeden przewóz). Szybkość oddania wypełnionego karnetu ma wpływ jedynie na rodzaj nagrody. Pierwsze pięćdziesiąt osób otrzyma zestaw narzędzi, kolejne mogą wygrać firmową wiatrówkę, teczkę lub T-shirt. Karnety można odbierać w kasach cargo na terminalach promowych w Świnoujściu, Ystad lub Trelleborgu.  

Unity Line od ponad dwudziestu lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem spedytorów. Wpływa na to dogodny harmonogram rejsów (trzy rejsy dziennie do Trelleborga i cztery do Ystad), sprawna obsługa na terminalach oraz potencjał przewozowy. Aż pięć jednostek z siedmiu przeznaczonych jest wyłącznie na obsługę rynku cargo. Kierowcy mogą skorzystać na promie z wielu udogodnień – wynająć kabinę czy posilić się w barze lub restauracji – i wypocząć przed dalszą podróżą. W te wakacje doszedł jeszcze jeden atut – możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród! Szczegółowy regulamin konkursu: https://www.unityline.pl/strona/cennik/warunki-i-regulaminy

 

 

#WyskoczZaMorze – hashtag, który wygrywa

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: #WyskoczZaMorze – hashtag, który wygrywa

Rejs do Szwecji w kabinie klasy De Luxe – to główna nagroda w wakacyjnym konkursie Unity Line. Aby zdobyć miejsce na promie dla siebie i osoby towarzyszącej, wystarczy zrobić zdjęcie. Ważne, aby jego tematyka była powiązana z morzem, rejsami po Bałtyku lub Skandynawią. Należy je opublikować na profilu publicznym na Instagramie lub Facebooku i – co najważniejsze – oznaczyć hashtagiem #WyskoczZaMorze. Jest na to czas do 15 września!

Przewoźnik nagrodzi aż dziesięciu uczestników. Pierwsza trójka otrzyma voucher na prom. Obejmuje on podróż do Szwecji i z powrotem dla dwóch osób, z możliwością przewozu auta. Im wyższe miejsce, tym więcej dodatkowych udogodnień podczas rejsu, jak komfortowa kabina czy pełne wyżywienie. Nie zabraknie też nagród pocieszenia – osoby spoza podium mogą liczyć na zestaw firmowych gadżetów.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, warto zrobić więcej niż jedną fotografię. Tym bardziej, że regulamin dopuszcza ich nieograniczoną liczbę. Zdjęcie promu Polonia opuszczającego port w Świnoujściu, wakacyjne selfie na tle Bałtyku czy kilka dobrych ujęć z wycieczki do Szwecji? O tym, który post najlepiej zachęcił do wyskoczenia za morze, dowiemy się 21 września.

Więcej szczegółów na stronie: http://konkurs.unityline.pl/

  

 

Morskie Centrum Nauki tworzy Uniwersytet

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Morskie Centrum Nauki tworzy Uniwersytet

Poprzez eksperymenty i naukowe doświadczenia wkroczą w świat oceanografii, nawigacji, fizyki i… żeglarstwa. W roku szkolnym 2018/19 zachodniopomorskie dzieciaki czeka nie lada atrakcja. Morskie Centrum Nauki przy współudziale Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego uruchomi Dziecięcy Uniwersytet im. Prof. Jerzego Stelmacha – Szczecińską Szkołę Jungów. W piątek 8 czerwca br. podpisano porozumienie w tej sprawie. 

To będzie wstęp do świata pasji, umiejętności i nauki, świata morza i żeglarstwa w szczególności.  Dziecięcy Uniwersytet im prof. Jerzego Stelmacha to dowód, że Morskie Centrum Nauki nie będzie kojarzone tylko z budynkiem. To będzie miejsce, którego pozytywna energia dotrze do różnych przestrzeni i środowisk.

- Szkoła Jungów na pewno stworzy możliwość zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów intelektualnych i rozwijania naukowych pasji. Interaktywne wykłady, ciekawe eksperymenty oraz praktyczne warsztaty będą rozbudzać w dzieciach prawdziwą pasję poznawczą i zamiłowanie do nauki.Jestem głęboko przekonany, że budujemy wspaniałą wartość, jaką jest poznawanie nauki przez zabawę. Mam nadzieję, że wielu uczestników naszej Szkoły Jungów w przyszłości będzie studentami  Akademii Morskiej - mówił marszałek Olgierd Geblewicz. 

Uruchomienie „Szkoły Jungów” będzie również jednym z efektów współpracy z uczelniami wyższymi. Część zajęć zaplanowano na Akademii Morskiej, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym czy szczecińskiej Eurece. To w końcu pomysłodawcą tego ostatniego miejsca był prof. Jerzy Stelmach, patron Uniwersytetu Dziecięcego ale i całej idei Morskiego Centrum Nauki.

W roku szkolnym 2018/2019 zaplanowano 9 spotkań, które odbywć się będą w soboty. Przewiduje się udział ok. 20 dzieci w wieku szkolnym. Szkoła nie mogłaby ruszyć bez wsparcia środowiska żeglarskiego. Pierwsze próby na wodzie i zmagania z wiatrem mają być kulminacją „roku akademickiego”.Projekt dziecięcego uniwersytetu pokazuje jak wiele funkcji będzie pełniło Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Na początku marca inwestycja MCN otrzymała pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu budowlanego. Wyłoniono już inżyniera kontraktu, a do końca czerwca będzie opracowana koncepcja wystawy stałej.

Koszt inwestycji wyniesie około 70 milionów złotych. Budowa zostanie sfinansowana z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego WZ. Instytucja swoje miejsce znajdzie w budynku na szczecińskiej Łasztowni, którego kubatura nawiązywać będzie do kształtu kadłuba statku. W obiekcie o powierzchni ok. 8 tys. m2 znajdą się przestrzenie wystawiennicze, laboratoria oraz ogólnoużytkowa przestrzeń socjalna. Projektantem bryły jest Piotr Płaskowicki z firmy Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Zakończenie budowy MCN przewidywane jest na rok 2021.

 

Źródło: wzp.pl

Schetyna: gospodarka morska rządu to tylko obietnice i zapowiedzi

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Schetyna: gospodarka morska rządu to tylko obietnice i zapowiedzi

Gospodarka morska w wykonaniu rządu PiS to jedynie obietnice, zapowiedzi i prężenie muskułów – ocenił dziś w Szczecinie szef PO Grzegorz Schetyna.

Szef PO spotkał się dziennikarzami po posiedzeniu Gabinetu Cieni, który podsumował rządy PiS w obszarze gospodarki morskiej.

- To wszystko, co zdarzyło się przez 2,5 roku w porcie szczecińskim, w całej gospodarce morskiej, we wszystkich portach Wybrzeża to klasyczna polityka PiS w pigułce – ocenił Schetyna. - Były obietnice, zapowiedzi szumne, było prężenie muskułów. Okazało się, że to jest typowy, klasyczny "TKM" - podkreślił szef Platformy.

- I to widzimy wszędzie, w każdej sytuacji, w każdej odsłonie, w każdej spółce, w każdym PGZ, który zajmuje się dziś gospodarką morską. Dziś gospodarką morską i stoczniami zajmują się wojskowi z MON i Polska Grupa Zbrojeniowa – podkreślił Schetyna.

Poseł PO Arkadiusz Marchewka zauważył, że prawie rok temu premier Mateusz Morawiecki "wraz z całą świtą polityków PiS próbował odtrąbić sukces", mówiąc o tym, że rozpoczyna budowę promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

- Widać jak premier Morawiecki stuka młotkiem w tę blaszkę, która położona jest na stępce – mówił Marchewka, pokazując zdjęcie z uroczystości. - Byliśmy tam wczoraj, po roku nie zmieniło się tam kompletnie nic. Na pochylni hula wiatr, nie słychać stuku młotów, nie widać pracujących stoczniowców. Nie dzieje się tam kompletnie nic poza tym, że miejsce w które stukał młotkiem premier Morawiecki stało się kawałkiem zardzewiałej blachy – zauważył poseł.

- To, co PiS zrobił w ostatnich latach rządzenia w gospodarce morskiej w pełni uzasadnia hasło: cała wstecz – powiedział podczas posiedzenia Gabinetu Cieniu poseł PO Tadeusz Aziewicz. - Rząd właściwie wrócił do idei z XX w., idei etatyzmu i wyraźnie widać inspiracje dziedzictwem PRL, Polską resortową. Widać tu wyraźnie dominację celów politycznych nad celami gospodarczymi – dodał Aziewicz.

 

Więcej na: https://szczecin.onet.pl/schetyna-gospodarka-morska-rzadu-to-tylko-obietnice-i-zapowiedzi/y4nplgn

 

Wodowanie w szczecińskiej stoczni - "Nanuk" dla Niemców

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Wodowanie w szczecińskiej stoczni -

23-metrowy lodołamacz zwodowano w szczecińskiej stoczni Hullkon. Jednostka ma kadłub wzmocniony tak, aby mógł pływać na wodach pokrytych lodem. Częściowo statek wykonano z aluminium, by zmniejszyć jego ciężar.

Sterówka lodołamacza jest podnoszona i opuszczana hydraulicznie. Dzięki temu jednostka może przepływać pod mostami. Statek budowano 14 miesięcy. Lodołamacz ma nosić imię Nanuk, został wybudowany dla Urzędu Gospodarki Wodnej i Żeglugi w Niemczech.

 

Źródło: radioszczecin.pl