TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Teraz taniej do Szwecji. 25% rabatu od Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Teraz taniej do Szwecji. 25% rabatu od Unity Line

Kto zamierzał płynąć do Szwecji, tego ucieszy aktualna promocja Unity Line. Kto nie myślał o wyjeździe, zmieni zdanie, gdy dowie się, że rejsy są teraz tańsze o 25%. Aby obniżyć cenę biletu, wystarczy użyć kodu rabatowego ULL25 podczas rezerwacji. Oferta obowiązuje do 13 grudnia i to właśnie w tym terminie trzeba zaplanować swoją podróż. 

Promocji ulega cały cennik podstawowy (bez ofert specjalnych, takich jak pakiety, wycieczki czy karnety 10-przejazdowe). W związku tym za podróż mniej zapłacą zarówno pasażerowie piesi, jak i zmotoryzowani. Na rabat załapią się nie tylko kierowcy, ale także dodatkowe osoby w pojeździe. Z oferty powinni być zadowoleni właściciele zwierząt domowych, gdyż rabat obejmie również ich pupili. 

Jakie godziny rejsów wchodzą w rachubę? Do dyspozycji jest pełen harmonogram promów Polonia i Skania. Pływać taniej można w obu kierunkach na linii Świnoujście – Ystad. Na czas rejsu warto zarezerwować wygodną kabinę – nie tylko dlatego, że na nią również działa kod rabatowy, ale przede wszystkim, by podczas podróży wypocząć albo po prostu się wyspać. 

Z Unity Line można skontaktować się na wiele sposobów. Doradcy klienta są dostępni pod numerami telefonów  +48 91 88 02 909 (dla komórek) i +48 801 989 771 (dla stacjonarnych), a także odpowiadają na maile wysyłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dokonać rezerwacji można także całodobowo przez stronę www.unityline.pl. Kod ULL25 zadziała w każdym z tych miejsc.

 

Unity Line 

 

"I love Poland" w Szczecinie

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej:

Do poniedziałku jacht "I love Poland" będzie cumował w marinie przy Wyspie Grodzkiej. Jednostka właśnie wróciła do swojego macierzystego portu po ćwiczeniach w Zatoce Gdańskiej i oficjalnej prezentacji.

Już wiadomo, że zimę spędzi na Półwyspie Iberyjskim a później popłynie w rejs do Ameryki Północnej. Pierwotnie, należący do Polskiej Fundacji Narodowej jacht miał płynąć w dwuletni rejs dookoła świata z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Miał wziąć w nim udział Mateusz Kusznierewicz, jednak polski żeglarz nie porozumiał się z fundacją w kwestiach finansowych.

 

Źródło RadioSzczecin 

Komisja ds. Transportu i Turystyki z wizytą w Warszawie

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Komisja ds. Transportu i Turystyki z wizytą w Warszawie

19 września br. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z wizytą przybyła delegacja posłów do Parlamentu Europejskiego, członków Komisji ds. Transportu i Turystyki. Oficjalna wizyta w MGMiŻŚ jest kolejnym etapem trzydniowego pobytu w Polsce w całości poświęconego osiągnięciom, wyzwaniom i problemom związanym z rozwojem szeroko rozumianej infrastruktury transportowej w Polsce. W czasie pobytu w Polsce europosłowie W czasie pobytu w Polsce europosłowie rozmawiają o wpływie aktualnie nowelizowanej legislacji europejskiej z zakresu wspólnej polityki transportowej oraz o funkcjonowaniu polskich przedsiębiorstw oraz instrumentów finansowych w realizowaniu projektów transportowych.

Delegacja Posłów Parlamentu Europejskiego spotkała się z wiceministrem Grzegorzem Witkowskim. Podczas spotkania wiceminister zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia, a także najważniejsze priorytety i zadania stojące przed MGMiŻŚ. Zwrócił uwagę na znaczącą poprawę sytuacji polskich portów morskich zaznaczając jednak, że wciąż istnieją  bariery blokujące ich dalszy rozwój. Jednym z głównych problemów jest obecny brak możliwości włączenia takich portów jak Kołobrzeg, Elbląg czy Ustka do sieci  TEN-T, co uniemożliwia im finansowanie inwestycji ze środków europejskich. Podkreślił również potrzebę rozwoju infrastruktury dostępowej (zwłaszcza drogowej i kolejowej) do polskich portów.

Wiceminister Witkowski odniósł się do kwestii finansowania inwestycji infrastrukturalnych w nowej perspektywie finansowej zwracając uwagę na zastrzeżenia Polski wobec zamiaru Komisji Europejskiej, aby finansować projekty za pomocą połączenia instrumentów o charakterze zwrotnym oraz bezzwrotnym. Zaznaczył, że dotacje bezzwrotne nadal powinny być podstawowym modelem finansowania inwestycji infrastrukturalnych i powinny być przyznawane głównie dla projektów wysokiego ryzyka, które nie zostałyby zrealizowane bez wsparcia publicznego, podczas gdy Instrumenty finansowe (pomoc zwrotna) powinny stanowić dodatkowy element finansowania.

Podsekretarz Stanu zwrócił uwagę europosłów na rozwój śródlądowych dróg wodnych w Polsce. Przedstawił działania resortu w zakresie przygotowania programu rozwoju dla Odrzańskiej Drogi Wodnej (E-30) wraz z drogami wodnymi funkcjonalnie powiązanymi (polski odcinek brakującego połączenia Dunaj-Odra-Łaba i Kanał Śląski) oraz nad programem rozwoju drogi wodnej rzeki Wisły (E-40 – Warszawa-Gdańsk). Podkreślił, że rozwój transportu wodnego śródlądowego doskonale wpisuje się w wytyczne strategii UE dotyczącej rozwoju transportu do 2030 r. zorientowanych na minimalizację negatywnych skutków działalności transportowej takich jak zanieczyszczenie powietrza, emisje gazów cieplarnianych, wypadki, hałas i zagęszczenie ruchu.

 

MGMiŻŚ

250 nagród dla kierowców cargo. Konkurs Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: 250 nagród dla kierowców cargo. Konkurs Unity Line

1 lipca ruszy wakacyjny konkurs pod hasłem „Pływaj z Unity Line i odbieraj atrakcyjne nagrody. Edycja 2018”. Skierowany jest do kierowców samochodów ciężarowych, którzy korzystają z usług przewoźnika. W ten sposób Unity Line chce docenić swoich stałych klientów. Dla uczestników przygotowano aż 250 nagród! Akcja potrwa do końca sierpnia lub do wyczerpania puli nagród. Warto jak najszybciej odebrać konkursowy karnet i zacząć zbierać pieczątki.

W konkursie nie ma przegranych! Nagroda przysługuje każdemu, kto w wyznaczonym okresie zbierze dwadzieścia oryginalnych stempli (jedna pieczątka to jeden przewóz). Szybkość oddania wypełnionego karnetu ma wpływ jedynie na rodzaj nagrody. Pierwsze pięćdziesiąt osób otrzyma zestaw narzędzi, kolejne mogą wygrać firmową wiatrówkę, teczkę lub T-shirt. Karnety można odbierać w kasach cargo na terminalach promowych w Świnoujściu, Ystad lub Trelleborgu.  

Unity Line od ponad dwudziestu lat cieszy się niesłabnącym zaufaniem spedytorów. Wpływa na to dogodny harmonogram rejsów (trzy rejsy dziennie do Trelleborga i cztery do Ystad), sprawna obsługa na terminalach oraz potencjał przewozowy. Aż pięć jednostek z siedmiu przeznaczonych jest wyłącznie na obsługę rynku cargo. Kierowcy mogą skorzystać na promie z wielu udogodnień – wynająć kabinę czy posilić się w barze lub restauracji – i wypocząć przed dalszą podróżą. W te wakacje doszedł jeszcze jeden atut – możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród! Szczegółowy regulamin konkursu: https://www.unityline.pl/strona/cennik/warunki-i-regulaminy

 

 

#WyskoczZaMorze – hashtag, który wygrywa

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: #WyskoczZaMorze – hashtag, który wygrywa

Rejs do Szwecji w kabinie klasy De Luxe – to główna nagroda w wakacyjnym konkursie Unity Line. Aby zdobyć miejsce na promie dla siebie i osoby towarzyszącej, wystarczy zrobić zdjęcie. Ważne, aby jego tematyka była powiązana z morzem, rejsami po Bałtyku lub Skandynawią. Należy je opublikować na profilu publicznym na Instagramie lub Facebooku i – co najważniejsze – oznaczyć hashtagiem #WyskoczZaMorze. Jest na to czas do 15 września!

Przewoźnik nagrodzi aż dziesięciu uczestników. Pierwsza trójka otrzyma voucher na prom. Obejmuje on podróż do Szwecji i z powrotem dla dwóch osób, z możliwością przewozu auta. Im wyższe miejsce, tym więcej dodatkowych udogodnień podczas rejsu, jak komfortowa kabina czy pełne wyżywienie. Nie zabraknie też nagród pocieszenia – osoby spoza podium mogą liczyć na zestaw firmowych gadżetów.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, warto zrobić więcej niż jedną fotografię. Tym bardziej, że regulamin dopuszcza ich nieograniczoną liczbę. Zdjęcie promu Polonia opuszczającego port w Świnoujściu, wakacyjne selfie na tle Bałtyku czy kilka dobrych ujęć z wycieczki do Szwecji? O tym, który post najlepiej zachęcił do wyskoczenia za morze, dowiemy się 21 września.

Więcej szczegółów na stronie: http://konkurs.unityline.pl/