TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

Bilet do Kopenhagi 15% taniej

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Bilet do Kopenhagi 15% taniej

Od 8 kwietnia w Unity Line obowiązuje rabat na bilety do stolicy Danii. Promocja trwa 
do 16 czerwca. Oferta skierowana jest zarówno do pasażerów zmotoryzowanych, jak 
i podróżujących pieszo. Cena biletu obejmuje bowiem: rejs promem do Szwecji, opłatę za przejazd słynnym mostem nad Sundem lub – dla pasażerów poruszających się pieszo – bezpośredni  kurs autobusem linii 866 na linii Ystad – Kopenhaga.

Co więcej, dodatkowy – 50% – upust można uzyskać na wykup kabiny na promie Skania 
lub Polonia. Rabat ten dotyczy wyłącznie przepraw nocnych. Warunkiem jego uzyskania jest wcześniejsza rezerwacja kabiny, tj. na 24 godziny robocze przed planowanym rejsem. Rezerwacja 
i wykupienie oferty jest możliwe pod numerami telefonów: 91 88 02 909 (linia dla telefonów komórkowych) lub 801 989 771 (linia dla telefonów stacjonarnych) a także w Biurze Podróży Unity Line oraz biurach Agentów na terenie kraju i w Kopenhadze.

Jeśli interesują nas inne lokalizacje niż Kopenhaga, warto pamiętać, że Unity Line oferuje 
też atrakcyjne upusty dla podróżujących do Skandynawii w ciągu dnia. Promocja obowiązuje 
w okresie: 06.05 – 16.06.2019. W tym czasie, za bilet na prom do Szwecji w jedną stronę, zapłacimy 20% mniej. Jeśli zaś wykupimy bilet w dwie strony, zniżka będzie wynosiła 25%. Rezerwacja tej oferty jest możliwa wyłącznie za pośrednictwem Telefonicznej Obsługi Rezerwacji, najpóźniej na 24 godziny przed wypłynięciem promu. Szczegóły ofert na www.unityline.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KE zatwierdziła plan rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: KE zatwierdziła plan rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu

Jak informuje Polska Agencja Prasowa - Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek, zgodnie z zasadami UE dotyczącymi pomocy państwa, polskie plany zwiększenia zdolności regazyfikacyjnych terminalu LNG w Świnoujściu z 5 do 7,5 mld metrów sześciennych rocznie, a także rozwój dodatkowych funkcji gazoportu.

Komisja Europejska stwierdziła, że plany rozbudowy są zgodne z unijnymi regulacjami dotyczącymi pomocy państwa, w szczególności z wytycznymi KE z 2014 roku w sprawie tej pomocy udzielanej na ochronę środowiska i energetykę.

Zdaniem unijnych urzędników, polski projekt przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu w Polsce i krajach bałtyckich poprzez dywersyfikację dostaw i stworzenie nowych szlaków transportu gazu w regionie.

 

luo/ ap/ mam/

Źródło: PAP

„Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Unity Line dołącza do akcji!

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”. Unity Line dołącza do akcji!

Ogólnopolska kampania ma na celu promowanie szeroko pojętej turystyki, poprzez atrakcyjne rabaty cenowe. Jej pomysłodawcą jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a realizatorem Polska Organizacja Turystyczna. Tegoroczna, wiosenna edycja akcji odbędzie się w dniach: 

15–17.03.2019. Z tej okazji Unity Line przygotowało – Ofertę Specjalną 50%.

Podróż z Unity Line w ofercie „Weekend za pół ceny” obowiązywać będzie tylko na przejazdy odbyte w czasie trwania akcji (tj. 15–17 marca). Konieczna jest też wcześniejsza, telefoniczna rezerwacja, której będzie można dokonać już od 28 lutego. Rabat zostanie przyznany po podaniu kodu promocyjnego: ULL50.

Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie: www.unityline.pl/strona/cennik/weekend-za-pol-ceny lub pod numerami telefonów +48 91 88 02 909 (dla komórek) i +48 801 989 771 (dla stacjonarnych).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skandynawia dla każdego. Nowy pakiet wycieczek Unity Line

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Skandynawia dla każdego. Nowy pakiet wycieczek Unity Line

Przewoźnik promowy opublikował informacje o wycieczkach, które będą dostępne w ofercie firmy w 2019 r.  18 dostępnych ofert przekłada się na dużą różnorodność dostępnych propozycji. Pomyślano m.in. o rodzinach z dziećmi, miłośnikach historii, smakoszach, zapracowanych oraz kochających aktywny wypoczynek.

Czysta przyjemność podróżowania

Dlaczego warto wybrać prom? Dla wygody, bezpieczeństwa i samej atrakcji takiego sposobu podróżowania. W cenie wycieczki dostępne są kabiny i wyżywienie. W trakcie rejsu, przewidziane są liczne rozrywki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie można pominąć też bezcennego widoku na otwarte morze.

Dziecinnie prosty wybór?

Podróżujący z dziećmi, z pewnością, zwrócą uwagę na wycieczkę „Wakacyjne szaleństwo!” 

z odwiedzinami w największym lunaparku Skandynawii. Smaczku dodaje fakt, że Liseberg został uznany w 2005 r. za najlepszy park rozrywki na świecie. Zimową porą warto wybrać „Jarmarki świąteczne” z mnóstwem atrakcji – nie tylko dla najmłodszych. „Między kartami baśni Andersena” – to z kolei oferta, która skusi wszystkich wielbicieli znanego bajkopisarza.

Kulturalnie, naturalnie!

Zainteresowanych historią i kulturą regionu skuszą propozycje, nastawione stricte 

na zwiedzanie. Miłośnicy piękna natury też nie będą zawiedzeni. Szczególnie wart uwagi jest „Spacer w chmurach” z wejściem na niesamowitą wieżę widokową. Wycieczki zaplanowano tak, aby odwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. Są to z reguły kilkudniowe wyprawy, gdzie ważny jest odpoczynek – stąd autokar i noclegi w hotelach. Uczestnicy wycieczek 

– takich jak m.in. „Kulturowy zawrót głowy”, „Dzień dobry – Skandynawio”, „Karlskrona. Namiastka historii i sztuki”, „Królewska podróż”, „Stolice Danii – wczoraj i dziś” – na pewno nie będą narzekać na nudę.

Dla koneserów

Istnieją też propozycje dla tych, którzy dobrze wiedzą, czego chcą. „Na tropie Kurta Wallandera” – to wyprawa dla fanów kryminałów. Wielbicieli dobrego jadła i napoju skusi 

– „Słodkie, słone i wędzone”. Zainteresowani życiem skandynawskich wojów docenią wycieczkę „Z wikingiem pod rękę”. Zapaleni cykliści, i miłośnicy aktywnego wypoczynku, wybiorą „Rowerowy raj”. Zapracowani zaś, skorzystają z weekendowych wypadów jak: „Może nad morze... może do Ystad”.

Więcej informacji

Z całym wachlarzem dostępnych ofert, i ich szczegółami, można zapoznać się na stronie unityline.pl lub pod numerami telefonów +48 91 88 02 909 (dla komórek) i +48 801 989 771 (dla stacjonarnych) oraz adresami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Informacji o ofercie udzielą również pracownicy Biura Podróży Unity Line przy Placu Rodła 8 w Szczecinie.

 

Kto wybuduje Morskie Centrum Nauki w Szczecinie? Ruszył przetarg

  • Morza i Oceany
  • Kategoria: Różne

Czytaj więcej: Kto wybuduje Morskie Centrum Nauki w Szczecinie? Ruszył przetarg

Do 21 marca 2019 roku firmy mogą składać oferty w postępowaniu przetargowym na budowę  Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Realizacja inwestycji potrwa do 20 miesięcy. Realizujemy Morskie Centrum Nauki według założonego harmonogramu. Mamy montaż finansowy, projekt, niezbędne pozwolenia. Teraz wkraczamy w kolejny, kluczowy etap. Wybór solidnego wykonawcy zagwarantuje skuteczną realizację inwestycji, która całkowicie zmieni serce Szczecina, Łasztownię. – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 - Rozpoczynamy dziś procedurę wyłonienia generalnego wykonawcy najnowocześniejszego obiektu w naszym regionie. Jest to obiekt, na który mieszkańcy Pomorza Zachodniego czekali od wielu lat - mówi Witold Jabłoński dyrektor Morskiego Centrum Nauki. - Zapraszamy wykonawców do udziału w przetargu – dodaje Witold Jabłoński.  

 Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych MCN przy ul. Wendy 6 z uwzględnieniem certyfikacji LEED. Finalnie Morskie Centrum Nauki będzie miało powierzchnię całkowitą ponad 10 tys. m2. Sama kubatura budynku stanowić będzie 49 tys. m3, przy wysokości 14 m i długości 122 m. Obiekt będzie składał się z 3 naziemnych kondygnacji, piętra technicznego oraz szatni znajdującej się w podziemnej części. Firmy biorące udział w postepowaniu są zobowiązane wykazać się realizacjami robót budowlanych z okresu ostatnich 3 lat. Wartość tych robót powinna być nie mniejsza niż 50 mln zł. Dodatkowo zainteresowani wykonawcy zobowiązani są do: posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej nie niższej niż 10 mln zł, ubezpieczenia w zakresie odpowiedzialności cywilnej nie niższego niż 5 mln zł. W ramach postępowania zamawiający wymaga od oferentów wykazu doświadczenia o zakresie: jedna robota budowlana tj. budynek o charakterze widowiskowym, wystawienniczym lub biurowym o powierzchni minimum 5 tys. m2, dwie roboty budowlane o wartości nie mniejszej niż 30 mln zł każda, jak również wymagany jest zespół doświadczonych inżynierów z różnych branż.

 Morskie Centrum Nauki będzie budowane według certyfikacji LEED. Zgodnie z założeniami LEED, kluczowe rozwiązania w budynku mają stworzyć komfortowe i przyjemne środowisko dla użytkowników oraz zapewnić optymalizację kosztów w okresie utrzymania, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnych oddziaływań na środowisko.

 Budowa Centrum Nauki zostanie sfinansowana z pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-2020. Całościowy koszt to kwota około 80 milionów złotych. Budynek Centrum swoim kształtem będzie przypominać bryłę statku o wysokości 14 metrów, z tarasem widokowym na dachu.  Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia Piotra Płaskowickiego. Inżynierem kontraktu jest szczecińska firma PM Services. Obsługę prawną zapewnia szczecińska kancelaria SDO.

 Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha będzie multimedialną placówką naukowo–edukacyjną poświęconą m.in żegludze i szkutnictwu oraz jego historii na Bałtyku. Będzie wyposażona w wystawę stałą, zawierającą interaktywne elementy nauki i techniki. W MCN znajdzie się łącznie ponad 200 eksponatów związanych z morzem i wodą. Dodatkowo będą funkcjonowały 3 pracownie: biologiczno – chemiczna, fizyczno – mechatroniczna i modelarnia, planetarium i  ogólnodostępny taras.

 

Źródło: wzp.pl