TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU
A+ A A-

1porybyNa tyle opiewają trzy umowy w ramach Programu Operacyjnego Ryby na lata 2007-2013. Dwie z nich podpisali dziś w Kołobrzegu (poniedziałek 4 lutego 2013 r.) wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski oraz członek zarządu Anna Mieczkowska.

Umowy z beneficjentami zostały podpisane w siedzibie Zarządu Portu Morskiego przy ul. Szyprów 1 w Kołobrzegu. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o w ramach podpisanej umowy otrzyma dofinansowanie   w wysokości 99.450,00 zł. na realizacje operacji pt. „Promocja Portu Jachtowego w Kołobrzegu”. W ramach realizacji operacji zostanie przygotowana i przeprowadzona kampania promocyjna promująca Marinę Kołobrzeg, port kołobrzeski i turystykę morską w Kołobrzegu jako jednej z możliwych form wypoczynku oraz zostanie przebudowana mała infrastruktura turystyczna, umożliwiająca organizację spotkań i imprez.

Gmina Kołobrzeg, na operację pt. „Oznakowanie i urządzenie kąpielisk w pasie nadmorskim na terenie Gminy Kołobrzeg”, otrzyma dofinansowanie w kwocie 133.875,00 zł. Celem operacji jest stworzenie możliwości rozwoju turystyki w Gminie Kołobrzeg oraz podniesienie atrakcyjności kąpielisk  nadmorskich w Dźwirzynie i Grzybowie.

Trzecia z umów, w ramach której fundusze trafią w rejon kołobrzeski zostanie podpisana wkrótce. Jej beneficjentem będzie Stowarzyszenie Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka - kwota przyznanej pomocy to 637.139,81 zł. Operacja dotyczy funkcjonowania lokalnej grupy rybackiej oraz nabywania umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności (środki na funkcjonowanie biura LGR na badanie ewaluacyjne z zakresu wdrażania lokalnej strategii rozwoju, a także z przeznaczeniem na działania informacyjne).